Amica. Marka uznana i nagradzana

Wzornictwo marki Amica dopasowane zostało do potrzeb najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie poczucie smaku i wysoką estetykę wykonania. Potwierdzeniem tej jakości są liczne, prestiżowe nagrody, zdobyte w światowych konkursach.

2015

iF Design Award 2015 za produkty z linii Amica IN.

IF Design Award to międzynarodowy konkurs, w którym od 1953 roku nagradzane są najlepsze rozwiązania w zakresie wzornictwa produktów z całego świata.

W 2015 roku tym prestiżowym wyróżnieniem w kategorii Produkt/Kuchnia odznaczono innowacyjną linię Amica IN. Tym samym urządzenia firmy Amica, które łączą w sobie inteligentne wnętrze i stylowy wygląd, po raz kolejny znalazły się w gronie najlepszych produktów wyróżnionych za perfekcyjny design.

Red Dot Design Award

To najwyższe światowe wyróżnienie, nazywane czasem "oscarem designu", w dziedzinie wzornictwa przyznawane co roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen. Do grona laureatów należą najlepsze marki i produkty na świecie.

W jury nagrody Red Dot przyznawanej od 1954 roku zasiadają znani i cenieni eksperci branżowi z 25 krajów świata. Nagrodzone produkty muszą charakteryzować się najwyższą jakością, innowacyjnością i perfekcyjnym designem. W tym zaszczytnym gronie Amica w 2015 roku znalazła się już po raz trzeci.

Red Dot Design Award: Product Design za produkty z linii Amica IN.

Red Dot Design Award 2015 to trzeci „oskar wzornictwa” przyznany produktom Amica. Tym razem nagrodzono serię Amica IN. czyli ekskluzywne urządzenia kuchenne, które wzajemnie się komunikują w obrębie domowej sieci.

Seria Amica IN. wprowadza użytkownika w świat najnowocześniejszych technologii przy jednoczesnym zastosowaniu efektownego designu, który odpowiada światowym trendom w urządzaniu wnętrz. Uznanie jury Red Dot Design Award zyskało wysokiej klasy wzornictwo i użyteczność całej serii Amica IN.

2015
2012

Red Dot Design Award: Best of the Best za piekarnik Zen

Najwyższe wyróżnienie w świecie designu w 2012 roku powędrowało do firmy Amica za piekarnik Zen. Produkt ten charakteryzuje się subtelnym wzornictwem nawiązującym do filozofii Dalekiego Wschodu.

Piekarnik Zen jest więc stworzony dla osób ceniących spokój i równowagę. Zamierzony minimalizm designu stanowi odpowiedź na potrzebę harmonii z zaawansowaną technologią, jaką reprezentuje produkt.

Red Dot Design Award: Honourable Mention za piekarnik Integra EBI 81074 C

W 2011 roku po raz pierwszy międzynarodowe jury Red Dot Design Award wyróżniło markę Amica za piekarnik Integra Smart. Doceniony został elegancki design produktu w połączeniu z zaawansowaną technologią.

Integra Smart to urządzenie, w którym wysublimowana estetyka idealnie komponuje się z funkcjonalnością i proekologicznym podejściem. Projektanci postawili na szybkie i przyjemne przygotowywanie potraw przy niskim zużyciu energii czyli komfort użytkowania i ochronę środowiska w jednym.

2011Projekty piekarników i kuchni Amica zostały wykonane przez CODE design.

Back
to top

Personal Data Protection

As part of contact with our helpline, we want to share with you information concerning the processing of your personal data. If you want to reduce the waiting time for a conversation with our consultant, please familiarise yourself with the information relevant in terms of the purpose of your call, listed under the links below:
Close