Czysty piekarnik? Zawsze!

Och, jak dobrze to znasz! Najpierw: sama radość pieczenia. Mięsa i ciasta. Domowy chleb i warzywa na parze. Eksperymenty z rożnem i grillem. I tak blacha za blachą… A potem: kto wyczyści piekarnik? Mamy na to sposoby! Amica od lat tworzy i testuje swoje sprzęty, podglądając ludzkie potrzeby. Dlatego najnowsze piekarniki — zarówno te do zabudowy, jak i te w kuchniach wolnostojących — wyposażone zostały w szereg rozwiązań wyręczających Cię w czyszczeniu albo bardzo je ułatwiających.

Czyszczenie pyrolityczne

Od zawsze marzysz, żeby piekarnik potrafił wyczyścić się sam? Marzenia się spełniają! Pyroliza to najnowsza, najprostsza i najefektywniejsza metoda utrzymania komory piekarnika w czystości. Dzięki zastosowaniu niezwykle trwałej i wytrzymałej emalii pyrolitycznej, proces czyszczenia może odbywać się samoczynnie — wystarczy, że wybierzesz odpowiedni program, a piekarnik rozgrzeje się do temperatury 480℃, eliminując wszystkie zabrudzenia, w tym najbardziej uciążliwe plamy z tłuszczu. Jak? Pod wpływem tak intensywnego ciepła dojdzie do rozpadu związków chemicznych i po kilkudziesięciu minutach (katalizator automatycznie dostosuje czas trwania procesu do stopnia i rodzaju zabrudzeń) z pozostałości po Twoich daniach pozostanie jedynie popiół. Na jego usunięcie za pomocą wilgotnej szmatki lub gąbki z pewnością starczy Ci sił. Co ważne, dzięki specjalnym zabezpieczeniom drzwi piekarnika oraz wentylatorowi odprowadzającemu szkodliwe opary, czyszczenie jest w pełni bezpieczne. I nie wymaga stosowania żadnych środków czyszczących — teraz możesz mieć czystość bez chemii!

Czyszczenie katalityczne

W modelach wyposażonych w prostokątne panele katalityczne porowata powłoka przyciąga cząsteczki zanieczyszczeń. Czyszczenie odbywa się w temperaturze 250℃ i trwa godzinę — dochodzi wówczas do rozkładu cząsteczek. Ale wkłady katalityczne działają także podczas pieczenia. Czysta wygoda! Uwaga, jeśli zdecydujesz się na czyszczenie w sposób tradycyjny, pamiętaj, że emalia samoczyszcząca jest wrażliwa na ścieranie.

Czyszczenie parowe (dotyczy kuchni wolnostojących)

Niektóre z modeli piekarników w ramach kuchni wolnostojących wyczyścisz za pomocą pary: wlej szklankę wody na blachę, ustaw temperaturę 50℃ i pozwól urządzeniu pracować przez 30 minut. Zmiękczone zabrudzenia bezproblemowo usuniesz z całej komory przy użyciu gąbki z wodą i standardowego płynu do mycia naczyń. Znikną nawet tłuste plamy!

Emalia łatwoczyszcząca EasyClean

Jak szorowanie piekarnika ograniczyć do minimum? Amica pomyślała o tym za Ciebie — żeby proces czyszczenia był prostszy, wnętrza piekarników zostały pokryte specjalną emalią pozbawioną porów i zagłębień, w których zwykle osadzają się zabrudzenia. Teraz masz więcej czasu na przyjemności.

Zamknięta górna listwa drzwi, demontaż szyb

Amica wie, jak ułatwić Ci życie. Nowy kształt wnętrza piekarnika sprawia, że kłopoty z doczyszczeniem jego zakamarków znikają. Bo zamknięta od góry górna listwa drzwi w ogóle nie pozwala zanieczyszczeniom przedostać się do środka! A kiedy zachce Ci się generalnych porządków, szybko ją zdemontujesz. Z łatwością zdejmiesz również wyposażone w specjalne zatrzaski drzwi — żeby idealnie je domyć (szyby, krawędzie, narożniki!) i uzyskać pełny dostęp do komory.

Chowane pokrętła, TouchFree

Nie znosisz śladów palców i innych zabrudzeń na panelu sterowania? O tym też wiemy! Dlatego pokrętła w wielu modelach piekarników są chowane. Panel staje się płaski i łatwo przetrzeć go szmatką, a przy okazji kuchnia zyskuje na elegancji. Decydując się na piekarnik do zabudowy z linii X-type, docenisz gładką powłokę frontu zapobiegającą osadzaniu się zanieczyszczeń (TouchFree). Wreszcie przekonasz się, o ile łatwiej i przyjemniej żyje się w kuchni, w której wszystko lśni.

SmellCatalyst — katalizator zapachów (dotyczy piekarników do zabudowy)

A gdy do tego w powietrzu unosi się zapach czystości, to z kuchni wprost nie chce się wychodzić! W najnowszych modelach piekarników odkryjesz uroki działania katalizatora. Zainstalowany w kominie, na bieżąco spala on cząsteczki tłuszczów i zabrudzeń, nie pozwalając im wydostać się na zewnątrz. Efekt? Żadnych nieprzyjemnych zapachów i żadnego tłuszczu na meblach i zasłonach. A więc również — żadnego sprzątania!

TAGI:

#piekarnik
#czyszczeniepiekarnika