Zamknij

6 zalet piekarników kompaktowych

Kuchenka mikrofalowa czy piekarnik? Co wybrać, jeśli do dyspozycji jest niewielka przestrzeń, a ciężko zrezygnować z funkcji któregoś z urządzeń? Znamy odpowiedź: zdecyduj się na piekarnik kompaktowy.


Piekarniki kompaktowe  to interesująca alternatywa dla ich tradycyjnych, większych odpowiedników. Często są wybierane przez ludzi młodych, stawiających w kulinariach swoje pierwsze kroki. Sięgają po nie również ci, dla których liczy się oszczędność czasu i miejsca. Poznaj zalety piekarników kompaktowych i przekonaj się, że doskonale sprawdzą się również w Twojej kuchni

1) „2 w 1”

Większość piekarników kompaktowych to tak naprawdę dwa urządzenia zamknięte w jednej obudowie, czyli połączenie piekarnika i kuchenki mikrofalowej, np. Amica IN. IN AMMB44E1GCB. Dzięki temu zyskujemy szerokie możliwości kulinarne przy wykorzystaniu mniejszej przestrzeni.


2) Zajmują niewiele miejsca 

Zyskujesz nie tylko dzięki połączeniu dwóch urządzeń w jedno. Piekarniki kompaktowe różnią się od standardowych również rozmiarem. Wysokość modelu Amica INTEGRA AMMB44E1GCI to zaledwie 45,5 cm. Dlatego jest polecany w szczególności do małych kuchni.


3) Kosztują mniej

Zakup jednego urządzenia kompaktowego zamiast piekarnika i kuchenki mikrofalowej osobno to oczywista oszczędność.


Dlatego piekarnik kompaktowy to rozwiązanie nie tylko dla niewielkich przestrzeni, ale także dla niewielkich budżetów.

4) Oszczędzają Twój czas

Czy wiesz, że połączenie klasycznego podgrzewania z oddziaływaniem mikrofal zdecydowanie skraca czas przygotowania posiłku? Dodatkowym plusem jest możliwość apetycznego zarumienienia skórki, czego zwykle brakuje potrawom przygotowywanym w klasycznej kuchence mikrofalowej.


5) Zużywają mniej energii

Komora urządzenia kompaktowego jest mniejsza od komory klasycznego piekarnika. Dzięki temu jej wnętrze nagrzewa się szybciej, a to oznacza mniejsze zużycie energii i niższe rachunki za prąd.


6) Dają ogromne możliwości

W zależności od potrzeb, możesz wykorzystać osobno funkcje pieczenia i mikrofal lub połączyć obie dla uzyskania jak najlepszych i najszybszych efektów. Dodatkowo piekarniki kompaktowe posiadają często takie funkcje jak termoobieg, który pomaga w równomiernym rozprowadzaniu gorącego powietrza, grzanie dolne i górne, a także funkcję grilla. Doceni je każdy amator kulinarnych szaleństw.