Zamknij

8 cech dobrej pralki, które musisz znać

Ogromna oferta urządzeń może przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto wziąć pod uwagę kilka ogólnych wskazówek, dzięki którym urządzenie posłuży nam długo i powodzeniem. Przedstawiamy 8 cech świetnej pralki.

Skuteczność prania
Nie warto kupować pralki, której skuteczności nie jesteśmy pewni. Gwarancję doprania do czysta dają jej funkcjonalności, umożliwiające między innymi równomierne rozprowadzanie proszku po całej powierzchni tkaniny, a w konsekwencji pozbycie się wszystkich plam. Taki efekt umożliwia funkcja prania deszczowego obecna w pralkach marki Amica. Dzięki niej zarówno proszek do prania jej i płyn do płukania tkanin, są równomiernie rozprowadzane we wnętrzu bębna. Zapewniają to specjalne zbieraki, które piorą w najlepszy możliwy sposób. Pranie deszczowe to gwarancja doskonale wypranych ubrań, bez zacieków i plam z płynu.

Wysoka klasa energetyczna i sprytne funkcje gwarantują, że pralka będzie zużywać minimum wody i energii

Szybkość
Efektywne pranie powinno być szybkie, zwłaszcza jeśli robimy je często. W tym celu warto zwracać uwagę na modele z programem super krótkim (w przypadku modeli Amica nawet 12 minut) lub sportowym, które pozwalają szybko i łatwo odświeżyć lekko zabrudzone ubrania. W pralce Amica EMAWP8123LCLDW, pranie w programie sportowym trwa 40 minut, co pozwala szybko i sprawnie usunąć pot i zabrudzenia. Dzięki temu po powrocie z wieczornego treningu pranie nie zajmie ci więcej niż szykowanie się do snu i następnego dnia możesz cieszyć się świeżo wypranymi, ulubionymi ciuchami sportowymi.

Oszczędność

Wysoka klasa energetyczna i sprytne funkcje gwarantują, że pralka będzie zużywać minimum wody i energii, co z czasem przełoży się na niskie rachunki. Modele najbardziej efektywne energetycznie posiadają klasie energetyczną A+++, a wśród rozwiązań sprzyjających oszczędnościom znajduje się Aqua Ball obecna w pralkach Amica.
Konstrukcja zespołu piorącego została tak zaprojektowana, aby proszek i płyn do płukania, którego używasz, był wykorzystany jak najefektywniej. Dzięki temu detergenty są rozprowadzane równomiernie i nie pozostają w zbiornikach, nie prowadząc tym samym do zatykania i osadzania się ich w rurach pralki.

Bezpieczeństwo
Detergenty mogą prowadzić do uczuleń, dlatego pralka, zwłaszcza używana przez alergików i do prania ubranek dzieci, powinna zapobiegać osadzaniu się ich drobinek na ubraniach. Z tym problemem poradzi sobie pralka z funkcją prania antyalergicznego, na przykład taka jak Amica TAWE6103LSS. Funkcja ta polega na czterokrotnym płukaniu prania wodą podgrzaną do 30 stopni. Dzięki temu możesz bez obaw prać w pralce rzeczy nawet dla noworodków, a także ubrania osób, które mają wrażliwą skórę.

Cicha praca
Dopiero kiedy dzieci pójdą spać, możesz odetchnąć pełną piersią z kubkiem herbaty i dobrą książką? A kiedy znaleźć czas na domowe porządki? Właśnie wieczorem! Program pranie nocne obecny w pralkach Amica pozwala na robienie prania nawet w godzinach nocnych, bez obaw, że dzieci się obudzą. Możesz włączyć pralkę tuż przed snem a wirowanie końcowe rozpocznie się dopiero po 10 godzinach. Rano kiedy wszyscy wstaną, możesz rozwiesić pranie i cieszyć się czasem wolnym wieczorem.

Elastyczność
Pranie nie musi zależeć od tego, kiedy jesteś w domu – modele z opóźnionym startem pozwalają zaplanować je na dogodny termin tak, by po powrocie było gotowe do rozwieszenia. Pralki Amica pozwalają na odłożenie rozpoczęcia prania nawet na 24 godziny, co daje swobodę i oszczędność czasu. Dowiedz się w jakich godzinach twój dostawca prądu pobiera najniższą opłatę za zużycie energii i pierz wtedy, kiedy zapłacisz najmniej. Ta funkcja dostępna jest między innymi w pralce Amica AWG7102CD.

Wygoda
Pranie nieodłącznie wiąże się z prasowaniem, co oznacza kolejne godziny spędzone na doprowadzaniu ubrań do porządku. By to ułatwić, warto szukać pralki z funkcją łatwe prasowanie. Dzięki niej ubrania po wyjęciu z pralki nie będą tak wygniecione jak zawsze. Prasowanie będzie dużo szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze, a jeśli strzepniesz pranie po wyjęciu z pralki i prawidłowo je rozwiesisz, może się okazać, że niektórych ubrań nie trzeba będzie prasować w ogóle. Jest to możliwe dzięki specjalnym ruchom bębna, zapobiegającym powstawaniu zagnieceń.

Wszechstronność
Pralka wyposażona w wiele programów przeznaczonych do różnych typów tkanin oznacza koniec problemów z praniem wełny, bawełny i syntetyków. Specjalne programy pozwalają na bezpieczne pranie wełnianych swetrów, które nie będą się niszczyły pod wpływem prędkości bębna, ponieważ została ona mocno zredukowana. Także tkaniny syntetyczne zostaną dokładnie wyprane w 60 stopniach, których wymagają, aby pranie było efektywne. Sprawdź możliwości tych funkcji z pralką Amica EAWI7102CL.

Poznaj wszystkie możliwości jakie drzemią w twojej pralce. Może się okazać że masz w domu prawdziwy skarb i nawet nie wiesz, jakie funkcje posiada.

pozwalają na odłożenie rozpoczęcia prania nawet na 24 godziny, co daje swobodę i oszczędność czasu