Zamknij

Chłodem w upały: wakacyjne funkcje lodówek Amica

Najnowocześniejsze modele gwarantują nie tylko przyjemnie chłodne napoje, ale także szybką produkcję kostek lodu i przedłużanie świeżości szczególnie delikatnych artykułów spożywczych. Przedstawiamy funkcje lodówek Amica, które czynią chłodzenie inteligentnym. 

Świeżość od zaraz

Latem musimy zwracać szczególną uwagę na właściwe przechowywanie jedzenia, ponieważ przez wzgląd na wysokie temperatury szybciej się psuje. Lodówki Amica gwarantują świeżość żywności w czasie upałów między innymi za sprawą funkcji Super Chłodzenie, która została opracowana specjalnie na letnie sezony. Pozwala ona na skrócenie czasu wymaganego do schłodzenia dużej ilości świeżej żywności, co przydaje się również po powrocie z dużych zakupów, niezależnie od pory roku. Funkcja jest aktywowana za pomocą przycisku na zewnętrznym wyświetlaczu i wyłączy się automatycznie po ustabilizowaniu temperatury. Dzięki temu owoce i warzywa zachowują pełnię swoich właściwości, a wędliny i nabiał pozostają świeże na dłużej.

Chłodziarko-zamrażarka Amica FD4328.3DFX posiada także funkcję Super Zamrażanie, która oprócz szybkiego mrożenia żywności, zapobiega rozmrożeniu produktów już znajdujących się w środku. Latem ta funkcja świetnie nadaje się do szybkiego przygotowywania domowych lodów, a także do mrożenia domowych zapasów czy przetworów z sezonowych warzyw i owoców. W obu przypadkach funkcje wyłączają się automatycznie, gdy temperatura w pomieszczeniach wyrówna się do odpowiedniego poziomu.

Imprezowa lodówka

Lato to także czas grillowania i spotkań towarzyskich. Dla osób, które uwielbiają zapraszać gości, specjalna Funkcja Party uprzyjemni spotkania z przyjaciółmi zimnymi drinkami i napojami. Pozwala ona na szybkie i bezpieczne schłodzenie produktów w komorze zamrażarki. Czas chłodzenia można kontrolować według własnych potrzeb, ustalając go na 10 do 60 minut. Po wyznaczonym czasie funkcja wyłączy się automatycznie, powiadamiając nas o tym sygnałem dźwiękowym.

Dla miłośników win zaprojektowano specjalne półki na butelki, a ruchome balkoniki na drzwiach pozwolą pomieścić jeszcze więcej napojów i w pełni wykorzystać przestrzeń urządzenia. Podczas spotkań w ogrodzie przyda się także lód, który zapewni wolnostojąca zamrażarka Amica FZ2916.3DFX wyposażona w kostkarkę.


Urlop z lodówką

Wielu z nas z utęsknieniem czeka na wakacyjny wyjazd. W takich wypadkach niezwykle przydatna jest Funkcja Wakacje, dzięki której nie musimy martwić się opróżnianiem lodówki przed urlopem. Po jej ustawieniu lodówka działa w superoszczędnym trybie, zmniejszając wysokość rachunku za prąd. Podczas pracy w trybie wakacyjnym, temperatura w lodówce utrzymuje się w okolicach 12 stopni Celsjusza, pozwalając na zachowanie świeżości trwałym produktom. Dodatkową ochronę stanowi powłoka antybakteryjna we wnętrzu lodówki, zastosowana między innymi w modelu chłodziarko-zamrażarki Amica FK338.6GBAA Integra Smart.

Wybierając innowacyjną lodówkę z zaawansowanymi funkcjami chłodzenia, możemy liczyć nie tylko na wygodę, ale również na oszczędności. Najnowsze lodówki Amica działają w najwyższej klasie energetycznej, co najmniej na poziomie A+, który pozwala zaoszczędzić około 20 proc. energii w stosunku do urządzeń niższej klasy.

Wakacyjne funkcje lodówek Amica wychodzą naprzeciw letnim upałom, czyniąc dni przyjemniejszymi dzięki oszczędności czasu i energii.