Zamknij

Dla minimalistów i fanów klasyki: linie piekarników Amica

Wśród linii piekarników marki Amica coś dla siebie znajdzie zarówno wielbiciel klasyki i stonowanej kolorystyki, jak i awangardy oraz elegancji w nowoczesnym wydaniu.

Linia Integra

Linia Integra to połączenie estetyki, inteligentnych technologii i ekologicznych rozwiązań. Elegancki, surowy design sprawia nowoczesne wrażenie szczególnie dzięki podświetlanym, wysuwanym pokrętłom, które nie tylko ułatwiają obsługę piekarnika, ale i cieszą oko. Na froncie każdego z modeli z linii Integra ulokowany został intuicyjny wyświetlacz, dzięki któremu obsługa urządzenia będzie prosta i przyjemna. Wśród przydatnych funkcji dodatkowych warto wymienić I- Cook Timer, który ułatwi pieczenie i dostarczy inspiracji na kolejne dania.

Piekarniki linii Integra świetnie sprawdzą się w domach, gdzie mieszkają małe dzieci. Urządzenia z funkcjami Pro Baby System posiadają inteligentne technologie stworzone z myślą o najmłodszych domownikach, które zapewniają bezpieczeństwo. Do ich grona zalicza się System I-Cool Front, który zapobiega nagrzewaniu frontu piekarnika, blokada drzwi oraz stabilne prowadnice z funkcją STOP, które minimalizują ryzyko wypadnięcia blachy lub dania.

O dobre oświetlenie wewnątrz urządzenia dba I-Light Space zapewniający dwa źródła światła. Do tego, by zapewnić maksymalny komfort użytkowania, sprzęty zostały wyposażone w prowadnice z pełnym wysuwem, więc aby wyciągnąć danie nie trzeba sięgać do rozgrzanego wnętrza piekarnika.

Blacha Procook o strukturze plastrów miodu zapobiega przywieraniu potraw, przez co można zapomnieć o mozolnym czyszczeniu przypalonych resztek jedzenia. Skoro mowa o pielęgnacji, ułatwieniem będzie także System Aqualytic. Po wlaniu wody i włączeniu funkcji „czyszczenie” komora piekarnika zostaje doprowadzona do porządku – wystarczy jedynie przetrzeć wnętrze miękką szmatką.


Linia Fusion

Piekarniki z linii Fusion łączą atrakcyjny design z rozwiązaniami technologicznymi zapewniającymi użytkownikom komfort i łatwość obsługi. Udogodnieniem jest przede wszystkim duży i czytelny wyświetlacz sterowany sensorowo, który na bieżąco monitoruje czas pieczenia, by wyłączyć urządzenie po jego zakończeniu. Obrotowy rożen umożliwia przygotowywanie chrupiących potraw z grilla, a termosonda zadba o to, by mięso było zawsze soczyste.

Łatwe wykładanie potraw z wnętrza piekarnika umożliwiają prowadnice teleskopowe. Dzięki zastosowanej technologii blachy stabilnie do nich przylegają, co eliminuje ryzyko poparzenia, a ich zaokrąglone boki, jak w przypadku modelu Amica EBX 6521 AA zapewniają gładki i cichy wsuw.
Dzięki chowanym pokrętłom panel sterowania łatwiej utrzymać w czystości, bez kłopotliwej pielęgnacji trudno dostępnych miejsc.

Brudny i trudny do utrzymania w czystości piekarnik skutecznie zniechęca do przygotowywania, potraw, więc w modelach Amica zastosowano wkłady katalityczne (np. w modelu Amica EBX 7531 AA), które zapobiegają osadzaniu się kurzu i brudu. Wkłady są funkcjonalne i łatwo je wymienić. W utrzymaniu piekarnika w czystości pomaga też pyroliza obecna w modelu EBF 7522 AA PYRO, która rozkłada brud z wykorzystaniem bardzo wysokiej temperatury (ok. 490 stopni Celsjusza). Po zakończeniu procesu pyrolizy wnętrze wystarczy przetrzeć mokrą szmatką.

Linia ZEN

Filozofia ZEN opiera się na założeniu, że nie należy ulegać nadmiernej ekscytacji, a raczej w sposób rozsądny i przemyślany wykonywać codzienne obowiązki. Amica zastosowała się do tych wskazówek, tworząc linię piekarników opartą na delikatnym, stonowanym designie, który przeciwstawia się surowemu wyglądowi większości sprzętów. Przez to urządzenia linii ZEN są utrzymane w białej lub czarnej kolorystyce i wykończone subtelnymi, drewnianymi uchwytami. Wzornictwo marki Amica zostało docenione nagrodą Red Dot w kategorii „Best of the best 2012”, co było pierwszym sukcesem polskiej marki w tego typu konkursie.

Oprócz designu, linia ZEN to także synonim nowoczesnej technologii w znacznym stopniu ułatwiającej codzienne korzystanie ze sprzętu. Jakość pieczenia idzie w tym wypadku w parze z energooszczędnością.

Modele wchodzące w skład linii, jak np. Amica Black Ebony, posiadają funkcję, która przypadnie do gustu zapracowanym i ceniącym oszczędność czasu. Szybki nagrzew zapewnia osiągnięcie temperatury 150 stopni Celsjusza nawet o 20% szybciej w porównaniu z powszechnymi standardami.

Dodatkowo, wnętrze piekarnika zostało pokryte specjalną emalią, dzięki której tłuszcz nie przywiera do ścianek, więc utrzymanie urządzenia w czystości będzie łatwe i przyjemne.Wszystkie piekarniki z linii ZEN mają również funkcję supergrilla, która umożliwia przygotowywanie smacznych i chrupiących dań w wygodny sposób (np. model Amica White Pure).

Linia Retro

Piekarniki marki Amica z linii retro estetycznie sięgają w przeszłość, ale pod względem technologiczny reprezentują XXI wiek. Urządzenia w kolorze kości słoniowej lub tradycyjnej czerni sprawdzą się świetnie w kuchni w stylu vintage lub podporządkowanej klasycznej elegancji. Wyróżnikiem linii są przede wszystkim chromowane uchwyty w kolorze srebra lub brązu i pokrętła w niebanalnych kształtach, które cieszą oko.
Piekarniki z linii Retro, jak np. model Amica EBR 7331 W AA, zostały wyposażone w specjalne drabinki ze stali nierdzewnej, które zapewniają stabilność, a co za tym idzie – bezpieczeństwo. Można je wyjmować i myć w zmywarce.

Szyba refleksyjna zmniejsza temperaturę na froncie o 15%, dzięki czemu podczas pracy urządzenia w kuchni może przebywać też dziecko, a rodzic nie musi martwić się o przypadkowe oparzenie w razie dotknięcia drzwiczek.
Specjalne wkłady katalityczne zastosowane w piekarnikach linii Retro zatrzymują tłuszcz i brud, a emalia, która pokryto wnętrze urządzenia ułatwia czyszczenie.

Co wybrać?

Piekarniki z linii Retro lub Zen to propozycja dla estetów i minimalistów, którzy cenią zaawansowane rozwiązania technologiczne na równi z designerskim wyglądem sprzętów. W rodzinnej kuchni najlepiej sprawdzą się piekarniki z linii Integra, łączące nowoczesność rozwiązań z funkcjami Pro Baby System, gwarantującymi bezpieczeństwo najmłodszych. Modele z linii Fusion przypadną do gustu początkującym adeptom gotowania, poszukującym sprzętów nowoczesnych, niezawodnych i prostych w obsłudze.


Uwzględnione w artykule

Produkty