Zamknij

Rozwiązanie do małych mieszkań, czyli zalety pralko-suszarek

Suszenie prania w pomieszczeniu bywa kłopotliwe. Zajmuje przestrzeń, wymaga czasu i częstego wietrzenia. Przed szczególnym wyzwaniem stoją posiadacze małych mieszkań, w których na rozłożenie suszarki zwyczajnie brakuje już miejsca. Rozwiązaniem są pralko-suszarki, czyli urządzenia, które łączą w sobie funkcje dwóch odrębnych sprzętów. Poznaj ich zalety.

1. Zajmują tyle samo miejsca, co pralka

Pralko-suszarka z zewnątrz niewiele różni się od zwykłej pralki i zajmuje tyle samo miejsca. Dlatego polecana jest zwłaszcza tam, gdzie dodatkowy sprzęt się nie zmieści. Jednocześnie znika konieczność rozkładania metalowej suszarki, na której rozwiesza się mokre pranie do wyschnięcia, czy nieatrakcyjnej sieci sznurków w łazience.

2. Oszczędzają Twój czas

Na całkowite wysuszenie prania w mieszkaniu trzeba poczekać od kilku godzin do kilku dni. Z pralko-suszarką ten problem znika, ponieważ po odwirowaniu odzieży w cyklu prania wystarczy poddać ją cyklowi suszenia. Wymaga on zasadniczo lżejszego wsadu, ale jeśli zdecydujesz się na wypranie mniejszej ilości odzieży, przed suszeniem nie musisz jej wyciągać z bębna. Robisz pranie i tego samego dnia chowasz czystą i suchą odzież do szafy.

3. Są wybawieniem dla wiecznie zabieganych

Czy wiesz, że kilka pojedynczych ubrań możesz wyprać i wysuszyć w ok. pół godziny? Takie możliwości daje np. pralko-suszarka AMICA AWDG7512CL, w której cykl szybkiego prania i suszenia zamyka się w 33 minutach! Wrzucasz zabrudzoną koszulkę do bębna, a w odstępie paru chwil wyciągasz ją suchą, czystą i pachnącą!

łączą w sobie funkcje dwóch odrębnych sprzętów

4. Ograniczają poziom wilgoci w mieszkaniu

Suszenie ubrań na sznurku sprawdza się tylko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. W przeciwnym wypadku gwałtownie wzrasta poziom wilgotności w mieszkaniu, a to już prosta droga do rozwoju pleśni, która zagraża zdrowiu. Suszenie w pralko-suszarkach całkowicie likwiduje to niebezpieczeństwo.

5. Ułatwiają prasowanie i zapobiegają zagnieceniom

Pralko-suszarki AMICA posiadają opcję wyboru poziomu wysuszenia. Dzięki temu można jeszcze przed suszeniem zdecydować, czy ubranie po wyjęciu z bębna
powędruje na półkę, wieszak, czy do prasowania. Dzięki temu ubranie przeznaczone do szafy będzie idealnie suche, to, które wieszamy na wieszaku doschnie bez konieczności użycia żelazka, a to, które trzeba prasować, zachowa wilgotność ułatwiającą tę czynność.

6. Działają niezależnie od pogody

Kto musiał suszyć ubrania, wieszając je na sznurku lub suszarce na pranie, ten wie, jak bardzo pogoda wpływa na ten proces. Suszenie trwa najdłużej wiosną i jesienią, gdy grzejniki nie grzeją, a temperatura na zewnątrz jest niska. Na szczęście pralko-suszarki spełniają swoją rolę niezależnie od warunków atmosferycznych. Wypierzesz i wysuszysz ubrania tak jak chcesz i kiedy chcesz.

7. Sprawdzają się nawet w przypadku delikatnych ubrań

Przyzwyczajono nas do specjalnych programów do prania odzieży z wełny czy innych delikatnych włókien. Nowoczesne pralko-suszarki również wyposażone są w całe systemy, które chronią ubrania
 w procesie prania, jak i w procesie suszenia. Model AMICA AWDG7512CL
posiada także unikalną strukturę bębna Pearl Drum, która zapewnia tkaninom łagodne traktowanie oraz specjalne programy chroniące delikatną odzież. Dlatego, jeśli na ubraniu nie widnieje symbol zakazu suszenia w suszarce bębnowej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyprać i wysuszyć je w pralko-suszarce.

8. Potrafią zadbać o odzież

Czy wiesz, że ubrania wyjęte z pralko-suszarki są miękkie i pachnące? Powietrze podczas suszenia zmiękcza włókna, nie niszcząc ich. Dodatkowo jego podmuch sprawia, że od materiału odrywają się zmechacenia. Twoje ubranie po wysuszeniu będzie przyjemnie gładkie i zadbane.

Uwzględnione w artykule

Produkty