2022.03.02

Steruj piekarnik smartfonem w świątecznym stylu

Okres przedświąteczny zwykle wiąże się z gorącą atmosferą w naszych domach, a zwłaszcza w kuchniach. Ścigamy się w pieczeniu piernika, przygotowaniu ciasta na pierogi, kręceniu wigilijnych pasztetów i smażeniu ryb. Na pomoc w szybkiej i zgrabnej pracy przychodzą wielofunkcyjne piekarniki Amica, które możemy kontrolować zdalnie za pomocą aplikacji w telefonie! W tym roku stawiamy na doskonałą organizację, która pozwoli nam oszczędzić niepotrzebnych nerwów, a do tego zyskać więcej czasu na rodzinne przyjemności.

Wszyscy wiemy, że przygotowania do Świąt bywają burzliwym i stresującym wydarzeniem dla wszystkich domowników. Corocznie łapiemy się na wielotygodniowych przygotowaniach, myciu okien między gotowaniem dziesiątej a jedenastej potrawy, zakupach na ostatnią chwilę i pospiesznym ubieraniu choinki. Zapominamy, że w Świętach najważniejsze jest bycie blisko rodziny i docenienie prostej, powolnej codzienności, której doświadczamy w zaciszach naszych domów. Amica, która jest jedną z największych rodzinnych firm w Polsce, doskonale rozumie wyzwania, z jakimi mierzą się współczesne rodziny i tworzy nowoczesne udogodnienia, pozwalające na uważną i bezpieczną kontrolę urządzeń na odległość.

Rozwiązania dla amatorów i profesjonalistów

Grudniowa produkcja pierników, serników, pierogów, pasztetów, ryb czy bigosu może sprawić, że we własnym domu czujemy się jak w popularnej restauracji w centrum miasta. W piekarnikach Amica duży, kolorowy wyświetlacz graficzny pomoże nam w codziennej i niecodziennej pracy jak prawdziwy asystent szefa kuchni! W prosty i intuicyjny sposób możemy korzystać z 25 gotowych programów pieczenia oraz zapisywać własne popisowe przepisy, dzięki czemu zawsze możemy wybrać, czy stawiamy na klasykę i tradycję czy spontaniczne eksperymenty z nowymi smakami. Wyświetlaczem sterować można za pomocą intuicyjnych sensorów lub zdalnie za pomocą smartfonu – wystarczy pobrać aplikację Amica Home i podłączyć urządzenie do naszej sieci Wi-Fi, by wybrać odpowiednie parametry pieczenia spokojnie wypoczywając na kanapie.

Prościej, szybciej, wygodniej

Coraz częściej w mediach słyszymy o zaletach wykorzystywania pary podczas przygotowywania naszych posiłków. Gotowanie i pieczenie na parze powoli przestaje kojarzyć się wyłącznie z mdłą rybą, brokułem bez smaku i byciem na przymusowej diecie – kucharze z całego świata uczą, jak wykorzystać potencjał pary do uzyskania pulchnych ciast, soczystego mięsa i szybkiego podgrzania potraw. Piekarnik parowy z generatorem pary FullSteam dozuje parę i sprawia, że rozchodzi się ona równomiernie w całej komorze.

Wizja podkręcenia świątecznego sernika lub bożonarodzeniowej pieczeni nadal jest odrobinę przerażająca? To czas na skorzystanie z gotowych programów parowych z idealnie dobranymi parametrami pieczenia i dozowania pary do danej potrawy! Wystarczy napełnić pojemnik na wodę i wybrać odpowiedni program na wyświetlaczu, by uzyskać cudownie wyrośnięty chleb, pasteryzowane przetwory i równomiernie podgrzane mięso.

Z piekarnikami Amica możesz otworzyć drzwi, jednocześnie trzymając blachę lub miskę z potrawami do upieczenia. Magia? Nie! Funkcja OpenUp! pozwala na wygodne otwieranie drzwi piekarnika łokciem lub barkiem.

Na co dzień i od święta

Święta, święta… a po świętach góra naczyń do umycia, obrusów do wyprania oraz urządzeń do wyczyszczenia i odświeżenia! W piekarnikach Amica na ścianach bocznych zastosowane zostały specjalne panele, które dzięki porowatej powłoce rozkładają cząsteczki zanieczyszczeń już podczas pieczenia. Można również oczyścić te wkłady ustawiając piekarnik na 250°C na jedną godzinę…

…a kiedy nasz piekarnik będzie już czysty i lśniący, możemy zacząć eksperymenty z pieczeniem na nowo!