Zamknij

Styl w służbie innowacji: design linii Amica IN.

W tej sytuacji estetyka kuchennych sprzętów jest równie ważna, jak ich funkcjonalność, co świetnie rozumieją projektanci linii Amica IN.

Stylistyka linii odzwierciedla charakter sprzętów, opisywanych za pomocą trzech pojęć: inteligencja, innowacja oraz inspiracja. Urządzenia wchodzące w skład linii, czyli piekarnik, płyty grzewcze – gazowe i indukcyjne, okap, lodówka oraz zmywarka, mają umożliwiać łatwe, szybkie, wygodne i intuicyjne korzystanie oraz pełnić role dyskretnych pomocników i towarzyszy w codziennych, kuchennych czynnościach. Ich funkcjonalność jest inspirowana internetem rzeczy, dzięki czemu mogą komunikować się ze sobą przez bezprzewodową łączność Wi-Fi. Wszystko to sprawia, że urządzenia są na wskroś nowoczesne i dostosowane do współczesnego tempa życia oraz upodobań estetycznych, wśród których króluje minimalizm, nowoczesność i styl high-tech.



Sprzęty z linii IN. są oferowane w trzech wersjach kolorystycznych – pure white, black magic oraz manhattan beige. Dzięki temu sprawdzą się w aranżacjach kuchni rożnego typu, zarówno ultranowoczesnych, jak i łączących trendy z różnych epok. Sprzęty można płynnie wkomponować w ciąg mebli w tym samym kolorze lub dopasować je na zasadzie kontrastu, dzięki czemu wyróżnią się w kuchni. Warto podkreślić, że linie kolorystyczne są w pełni spójne, co oznacza, że wszystkie elementy danej kolekcji, a nie wyłącznie fronty piekarnika czy zmywarki, są utrzymane w tym samym kolorze. Jednolitą kolorystykę sprzętów urozmaicają podświetlenia w intensywnie czerwonym kolorze, nawiązujące do markowego logo.

Wspomniane podświetlenia pełnią nie tylko funkcje dekoracyjne. W przypadku piekarników czerwone światło oznacza, że urządzenie pracuje i ma ostrzegać przed zbyt wysoką temperaturą. W tym samym kolorze utrzymane są wskaźniki na wyświetlaczach, które poza funkcją czysto praktyczną stają się dodatkową ozdobą sprzętów.

estetyka kuchennych sprzętów jest równie ważna, jak ich funkcjonalność, co świetnie rozumieją projektanci linii Amica IN.