Zamknij

Świeże owoce i warzywa zawsze pod ręką

Jesteśmy w ciągłym biegu – wciąż spieszymy się do pracy, do domu, na fitness, na zajęcia dodatkowe. Gdzie w tym pędzie znaleźć czas na codzienne zakupy? Warzywa i owoce są bardzo nietrwałe więc trudno kupić je na zapas. Lodówki z linii Amica Vit Line posiadają specjalny pojemnik, w którym te produkty zachowują świeżość nawet do trzech razy dłużej. Dzięki temu warzywa i owoce będą pyszne i chrupiące przez wiele dni nawet jeśli wybierzemy się na zakupy tylko raz w tygodniu.


Warzywa i owoce są pyszne tylko wtedy, gdy są świeże. Niestety, rzodkiewki, maliny czy sałata tracą jędrność już po zaledwie dwóch, trzech dniach. Najlepiej byłoby codziennie kupować po kilka sztuk, tak by się nie marnowały. Kto z nas ma jednak na to czas? . Amica wprowadziła właśnie nową linię chłodziarko-zamrażarek wyposażonych w rozwiązania, dzięki którym produkty te pozostają świeże na dłużej. Pozwala nam to zapomnieć o konieczności częstych zakupów!

Świeżość 3x dłużej!

Jak przedłużyć świeżość warzyw i owoców? Najważniejsze jest odpowiednie przechowanie - owoce należy trzymać w suchym środowisku, warzywa – w bardziej wilgotnym.

Lodówki z linii Amica Vit Line są wyposażone w specjalny pojemnik Vit Control Plus, który za pomocą specjalnego suwaka, pozwala na samodzielne regulowanie poziomu wilgotności w zależności od przechowywanych produktów. Na jego dnie umieszczona została taca Fresh Pad z otworami w kształcie diamentów, które skutecznie usuwają cząsteczki wody z produktów. Dzięki temu na dłużej pozostają jędrne i pełne smaku. To rozwiązanie sprawia, że warzywa i owoce pozostaną smaczne nawet przez kilkanaście dni.


Duże zakupy to nie problem

Robiąc duże zakupy nie musimy obawiać się, że nasza lodówka nie będzie w stanie schłodzić pokaźnej liczby produktów – dzięki funkcji Super Chłodzenie możemy zaprogramować urządzenie na przyjęcie wielu artykułów spożywczych. To rozwiązanie jest przydatne szczególnie latem – gdy wracamy z zakupami, lodówka posiada już odpowiednio niższą temperaturę, a produkty, szybciej schłodzone, dłużej zachowują świeżość i wartości odżywcze. Duża ilość produktów bez problemów zmieści się w lodówce – modele z linii Amica Vit Line zostały zaprojektowane tak, by maksymalnie zwiększyć powierzchnię przechowywania produktów. Na drzwiach znajduje się wiele balkoników oraz półek, które można łatwo regulować w zależności od potrzeb. 

 
Nie tylko owoce i warzywa

Co z innymi nietrwałymi produktami takimi jak wędliny, mięso czy ryby? Dzięki pojemnikowi Fresh Zone także te artykuły możemy kupować rzadziej. Temperatura dochodzi w nim do maksymalnie 3°C, dzięki czemu dłużej zachowują swój smak, zapach i wartości odżywcze. Mięso czy ryby kupione w większej ilości można też problemu zamrozić. Technologia No Frost w zamrażarce pozwala utrzymać stały poziom wilgotności w efekcie minimalizując ryzyko rozwoju bakterii i zachowując naturalne właściwości produktów na dłużej. Dodatkowo, obieg chłodnego powietrza powoduje, że wewnątrz zamrażarki nie gromadzi się szron i lód dzięki czemu nie trzeba jej rozmrażać.
Rozwiązania w modelach z linii Amica Vit Line pozwalają zapomnieć o konieczności częstego robienia zakupów – wystarczy, że odwiedzimy sklep raz na jakiś czas, a produkty pozostaną świeże!