Zamknij

Top 5 korzyści z posiadania zmywarki

W tym zadaniu wyręczy nas zmywarka, która wyczyści naczynia lepiej, szybciej i oszczędniej. Oto najważniejsze korzyści, które zyskasz kupując to urządzenia.

1. Oszczędność wody

Podczas zmywania tradycyjnego zużywa się znacznie więcej wody niż przy wykorzystaniu zmywarki. Dobrej jakości sprzęt pozwala na umycie średnio 140 naczyń przy zużyciu 15 litrów wody. W porównaniu do zmywania tradycyjnego, zużylibyśmy w tym przypadku ok. 40 litrów wody. Od dłuższego czasu krąży błędne przekonanie, że by nie marnować wody, konieczne jest zapełnienie całego zbiornika urządzenia. Magazynowanie brudnych naczyń przez cały tydzień nie będzie potrzebne – na rynku istnieją zmywarki wyposażone w funkcję zmywania strefowego. Dzięki niej możemy zapełnić tylko jeden poziom w środku urządzenia, a sprzęt precyzyjnie dobierze odpowiednią ilość wody. Taką opcję daje m.in. model Amica ZIM629E.

2. Więcej wolnego czasu

Miłośników zmywania naczyń jest naprawdę niewielu, dlatego kupując zmywarkę można na zawsze pozbyć się tego żmudnego obowiązku. Zamiast czasu spędzonego przy zlewie możemy zrelaksować się na kanapie z dobrą książką w ręku. Naszym zadaniem pozostaje napełnienie zbiornika brudnymi naczyniami, zadbanie o detergent i ustawienie odpowiedniego programu zmywania. Plusem zmywarki jest niezależność – możemy włączyć zmywanie tuż przed wyjściem do pracy, a po powrocie do domu cieszyć się czystymi i lśniącymi naczyniami. Zmywarka to idealne rozwiązanie w przypadku dużej rodziny, w której brudne naczynia w zlewie zaczynają piętrzyć się w bardzo krótkim czasie.


3. Lepsza higiena

Zmywarka podczas pracy wykorzystuje wysokie temperatury i specjalistyczne technologie, dzięki którym usuwanie bakterii z naczyń jest o wiele bardziej efektywne niż w przypadku zmywania ręcznego. Dodatkowo nie musimy martwić się o zarazki osadzające się na gąbkach czy myjkach do naczyń, ponieważ nie będą nam już potrzebne. Niektóre urządzenia, jak np. model Amica ZWM 646 BE wyposażone są w specjalne programy pomagające usunąć brud w przypadku trudnych i zaschniętych powierzchni. Program Intensywny 65o wykorzystuje zmywanie wstępne, dwukrotne płukanie, zwiększoną dawkę detergentów i podwyższoną temperaturę, dzięki czemu brud znika bez śladów.

4. Lśniące naczynia

Tradycyjne płyny do naczyń często nie są tak wyspecjalizowane jak detergenty do zmywarek zawierające o wiele więcej składników aktywnych, które usuwają zanieczyszczenia już podczas pierwszego mycia i dodatkowo nabłyszczając powierzchnię. Zmywarka pozwoli pozbyć się problemu smug i zabrudzeń na talerzach, a naczynia będą lśnić czystością.


5. Czysta kuchnia

Stos brudnych naczyń w zlewie nie robi dobrego wrażenia, szczególnie na gościach, którzy odwiedzają Twoje mieszkanie. Dzięki zmywarce nie musisz też zmywać na bieżąco. Brudne talerze i szklanki znikną we wnętrzu urządzenia, a wnętrze kuchni odzyska harmonię i porządek.