Zamknij

Lody, potrawy z grilla, słodkie napoje – lato to czas, w którym czujemy się rozluźnieni i pozwalamy sobie na więcej, także w kwestii diety. Niestety, taki jadłospis może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu i.. wadze. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wykorzystanie ciepłych miesięcy na zmianę nawyków żywieniowych – sezonowe, świeże warzywa i owoce swoimi kolorami i zapachem same zachęcają do jedzenia!


Zamień lody na sałatki!

Zwiększenie ilości warzyw i owoców spożywanych w ciągu dnia to pierwszy krok do zmiany diety na zdrowszą. Specjaliści zalecają jedzenie 5 porcji tych produktów dziennie. Jeśli jednak do tej pory nie gościły one wcale na naszych talerzach warto zastosować metodę małych kroków. Dobrym rozwiązaniem jest zamiana jednego posiłku dziennie, najlepiej kolacji, na sałatkę ze świeżych warzyw i owoców. Osoby, które jedzą je rzadko zazwyczaj usprawiedliwiają się brakiem czasu na zakupy na targu lub straganie oraz niechęcią do kupowania tych produktów w supermarketach. Lodówki z linii Amica Vit Line wyposażone są rozwiązanie które pozwala zachować świeżość warzyw i owoców nawet trzykrotnie dłużej dzięki czemu nie trzeba codziennie odwiedzać lokalnego ryneczku. Wystarczy zrobić zakupy raz na jakiś czas a rzodkiewki, sałata czy szpinak pozostaną świeże


Jak to możliwe? 

Odpowiednie przechowywanie tych produktów jest bardzo ważne, ponieważ są one wyjątkowo nietrwałe – po zaledwie kilku dniach tracą jędrność oraz wartości odżywcze, a na ich powierzchni pojawiają się nieapetyczne ciemne plamki.

Sałatki będą nam smakowały tylko wtedy, gdy zostaną wykonane ze świeżych produktów.

Amica Vit Line to linia lodówek wyposażonych w specjalny pojemnik, który pozwala przedłużyć świeżość warzyw i owoców nawet do trzech razy! Sekret tkwi w odpowiednim poziomie wilgotności. Możemy go regulować za pomocą specjalnego suwaka w zależności od rodzaju przechowywanych produktów. Dodatkowo, na dnie pojemnika znajduje się specjalna taca Fresh Pad, która zapewnia swobodny przepływ powietrza. Dzięki niej, owoce i warzywa są dodatkowo zabezpieczone ponieważ nie przylegają bezpośrednio do dna i mają zapewnioną lepszą cyrkulację powietrza. Na powierzchni tacy umieszczono niewielkie otwory w kształcie diamentów, które powodują, że woda, znajdująca się na produktach swobodnie spływa na dno pojemnika i owoce nie mają z nią kontaktu. 


Bez wymówek! 

Szparagi, rzodkiewka, sałata, jagody, maliny – sezonowe warzywa i owoce kuszą nas swoją różnorodnością smaków i kolorów. Z wykonaniem prostych sałatek z wykorzystaniem tych składników z łatwością poradzą sobie nawet osoby bez kulinarnego doświadczenia. Aby wzbogacić swoją dietę o warzywa i owoce wystarczy raz w tygodniu zaopatrzyć się w nie na ryneczku, straganie czy osiedlowym sklepie – włożone do pojemnika Vit Control Plus zachowają swoją świeżość i będą pysznie smakować przez długi czas.