Nauka od kuchni

Rozpocznij swoją karierę
w Amica!

Nauka od kuchni...

okiem stażystów

  • Alicja Stażystka w Dziale Personalnym

    Na trwających 4 miesiące praktykach w Amice dowiedziałam się nie tylko jak funkcjonuje Dział Personalny. Miałam okazję poznać działanie całej firmy, włączając w to wszystkie działy. Jednym z powierzonych mi zadań było współtworzenie obecnej zakładki kariera.
    Czytaj więcej>
    W tym celu zebrałam wypowiedzi pracowników spółki i praktykantów. Dzięki temu zrozumiałam, jak na funkcjonowanie tak dużej organizacji mają wpływ działania osób z różnych sektorów i na różnych szczeblach kariery. Moim zadaniem było też wspieranie Działu Personalnego w bieżących pracach związanych m.in. z funduszem świadczeń socjalnych, umawianiem kandydatów na rozmowy, prowadzeniem baz danych. Kiedy przyszłam do Amiki, wszystko było dla mnie nowe — miejsce, ludzie, obowiązki. Jak się szybko okazało, przez całe praktyki mogłam liczyć na wsparcie przełożonej, ale też osób z wielu innych działów, z którymi miałam okazję załatwiać bieżące sprawy. Czas spędzony w Amice będę wspominać jako zdobywanie wiedzy w zdrowej atmosferze, w firmie o wysoko rozwiniętej kulturze organizacyjnej.
    Zwiń>
  • Paweł Stażysta – Dział Technologii

    Do Amiki trafiłem na praktyki z programowania. W trakcie ich odbywania dostałem dużą swobodę działania. Nikt nie stał nad moją głową, co jest dla mnie bardzo ważne, ale z drugiej strony prowadzący praktyki sprawdzał co jakiś czas, jak mi idzie. Zawsze służył mi pomocą
    i podpowiedziami, gdy ich potrzebowałem. Mimo iż początkowo wszystko było nowe: osoby, miejsce, środowisko, częściowo też narzędzia, udało mi się odnaleźć w dużej firmie. Ogromny wpływ na to miał sposób pracy – powierzono mi odpowiedzialność, zapewniono wsparcie zamiast nachalnej kontroli. I to zaowocowało. Dziś jestem już pracownikiem Amiki i realizuję kolejne, wymagające projekty. Ta praca to kamień milowy w moim doświadczeniu zawodowym i nie ukrywam, że mam nadzieję na dłuższą współpracę, za czym zresztą przemawia fakt, że Amica pokrywa część opłat związanych z moimi studiami zaocznymi. Cieszę się, że jestem częścią załogi Amiki i polecałbym pracę tutaj każdemu, komu zależy na rozwoju zawodowym i dobrej atmosferze w pracy.
    Zwiń>
  • Norbert Stażysta w Dziale Serwisu i Dziale Kontrollingu
    Do Amiki po raz pierwszy trafiłem rok temu na wakacyjne praktyki w Centrum Serwisowym w Dziale Dokumentacji. Do moich obowiązków należało fotografowanie części zamiennych oraz korekta niektórych dokumentów technicznych dotyczących kuchenek. Od sierpnia do
    października tego roku odbywałem praktyki w Dziale Controllingu w Sekcji Strategii i Rozwoju Biznesu. Powierzono mi zadanie przygotowania raportu otoczenia konkurencji na rynku AGD za II kwartał 2015 roku. Dodatkowo wykonywałem niektóre zadania Controllingu oraz analizowałem produkcję sprzętu gospodarstwa domowego na terenie Polski. Zadania powierzone mi na praktykach potraktowałem bardzo poważnie. Uczyłem się na własnych błędach i dzięki doświadczeniu współpracowników. Co ważne, spotkałem się z życzliwością, otwartością i sporą cierpliwością pracowników, którzy chętnie dzielą się wiedzą. Dzięki temu mogłem wynieść z praktyk jak najwięcej. Możliwość ich odbycia dała mi ogromną wiedzę na temat branży AGD i pozwoliła zdobyć cenne doświadczenie. Dziękuję przełożonym oraz współpracownikom za poświęcony czas oraz przekazaną mi wiedzę.
    Zwiń>

Czego oczekujemy?

Ugruntowanej
wiedzy

adekwatnej dla
pracy w danym dziale

Entuzjazmu
i zaangażowania

w podejściu do stawianych
przed Tobą zadań

Inicjatywy
i pomysłowości

przy pracy
z projektami

Szybkości
uczenia się

i adaptacji
w zespole

Co oferujemy?

Cel programu:

Wsparcie finansowe przez firmę Amica edukacji najzdolniejszych studentów w celu budowania zaplecza nowej kadry, umożliwienie studentom poszerzania wiedzy i zainteresowań zawodowych poprzez naukę oraz zdobywanie pierwszych doświadczeń w międzynarodowej firmie.

Jeżeli:

– jesteś studentem m.in. drugiego roku studiów dziennych i nie pracujesz
– myślisz poważnie o swoim rozwoju
– studiujesz na kierunku związanym z produkcją, jakością, logistyką, marketingiem, sprzedażą, zakupami, R&D, finansami, HR
– masz średnią ocen z ostatniego semestru nie niższą niż 4,0
– znasz język angielski na poziomie min. średnio-zaawansowanym
– angażujesz się w działalność naukową lub działasz w studenckim kole naukowym
– jesteś komunikatywny, kreatywny i potrafisz pracować w zespole
– jesteś gotowy na długofalową przygodę z firmą Amica

Obowiązki stypendysty

– przebywanie w przedsiębiorstwie Fundatora w wymiarze 10 dni w każdym semestrze studiów, w którym Stypendysta otrzymuje Stypendium, w celu realizacji wyznaczonych zadań
– odbywanie u Fundatora praktyk studenckich wynikających z planu studiów
– przygotowanie co najmniej dwóch prac projektowych w ramach toku studiów w oparciu o Fundatora (jeśli zaistnieje taka potrzeba)
– wspieranie Fundatora w budowaniu jego pozytywnego wizerunku wśród studentów i pracowników uczelni Stypendysty
– zawarcie Umowy Stypendialnej z Fundatorem na okres przyznania Stypendium

Oferujemy:

Program stypendialny

Dofinansowanie do studiów – stypendia dla 5 studentów w wysokości max. do 1000 zł brutto miesięcznie (na podstawie umowy na zlecenie).

Praktyka
(1-3 miesięcy)

Praktyka pod okiem najlepszych specjalistów. Udział w ciekawych projektach.brutto miesięcznie (na podstawie umowy na zlecenie).

Staż
(12 miesięcy)

Szkolenia, kursy, konferencje finansowane przez pracodawcę, rozwijające kompetencje i umiejętności.

Praca

Możliwość podjęcia pracy po ukończeniu studiów (pod warunkiem zaistnienia wolnego wakatu).

Jak aplikować?

Do 15.09.2016 prześlij swoje CV wraz z wypełnionym Wnioskiem o przyznanie stypendium i oświadczeniem o nieposiadaniu zobowiązań z zatrudnieniem po zakończeniu studiów (do pobrania poniżej) wraz z załącznikami na adres e-mail lub pocztą:

– zaświadczenie o kierunku, roku i trybie studiów (wystawione przez uczelnię)

– zaświadczenie o średniej ocen z ostatniego semestru (wystawione przez uczelnię)

On-line

rektutacja@amica.com.pl

W tytule maila wpisując „Program Stypendialny”.

Pocztą

Amica Wronki S.A.
Ul. Mickiewicza 52
64-510 Wronki

Z dopiskiem „Dział Personalny – Program Stypendialny”.

Oferujemy:

- Praktykę w dziale odpowiadającym Twoim kwalifikacjom i zainteresowaniom
- Możliwość zdobycia cennego doświadczenia pod opieką profesjonalistów
- Pracę w zespołach projektowych
- Materiały i doradztwo w pisaniu pracy magisterskiej

Sposoby aplikacji:

- zgłoszenie on-line (formularz)
- zgłoszenie off-line (w tym wypadku przesyłasz aplikację wraz z listem motywacyjnym i CV na rekrutacja@amica.pl)
- Termin nadsyłania zgłoszeń do 30 kwietnia 2016 r.

Wymagania wobec kandydatów:

- Studenci (mile widziani z IV/V roku lub absolwenci) studiów kierunkowych lub pokrewnych, zgodnie z profilem danego działu
- Ugruntowana wiedza teoretyczna adekwatna dla pracy w danym dziale
- Szybkość uczenia się
- Liczymy na Twój Entuzjazm i Zaangażowanie w pracy
- Czekamy na osoby Samodzielne, szybko Adaptujące się do nowych warunków pracy
- Szansę na praktyki mają wszyscy Ci, którzy posiadają wysokie Zdolności interpersonalne i odnajdują się w Pracy zespołowej
- Systematyczność i Odpowiedzialność to kolejne cechy idealnego kandydata
- Podbijesz nas swoją Inicjatywą i Pomysłowością

Etapy rekrutacji:

- Pierwszy etap rekrutacji to wstępna selekcja nadsyłanych aplikacji. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
- Drugi etap - Rozmowy kwalifikacyjne – jeśli zaprosimy Cię do tego etapu, odbędziesz jedną lub dwie rozmowy kwalifikacyjne - z pracownikiem Działu Personalnego oraz z kierownikiem działu, do którego aplikujesz.

W zależności od działu, do którego aplikujesz, możemy poprosić Cię o wypełnienie krótkiego testu, wykonanie kilku zadań z Excela lub przygotowanie krótkiej prezentacji. Jeżeli będą przeprowadzane dodatkowe etapy rekrutacji, poinformujemy Cię o tym podczas wstępnej rozmowy telefonicznej.

Staże - Fundacja Rozwoju Talentów

STAŻ Z PERSPEKTYWĄ

Przez praktyków nazywany jest mini studiami MBA. Zbudowany na 13 latach doświadczeń, przy wsparciu ekspertek i ekspertów Polskiej Rady Biznesu, program jest gwarancją jakości i standardów, pozwalających kończącym go osobom postawić pierwsze kroki w biznesie.

- znajdziesz ofertę najbardziej renomowanych firm w jednym miejscu
- poznasz działanie nowoczesnej organizacji
- zbudujesz relacje
- rozwiniesz swoje umiejętności
- to unikalna szansa bezpośredniej współpracy z cenionymi prezesami i właścicielami firm w Polsce

Jeżeli:

- jesteś uczniem szkoły średniej
- zastanawiasz się gdzie odbyć praktyki

Oferujemy:

- poznanie interesującego Cię obszaru od strony praktycznej
- opiekę i wsparcie naszych profesjonalistów
- zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego
- możliwość późniejszej współpracy

Jeżeli:

- myślisz o dalszej edukacji szkolnej w szkole zawodowej oraz
- chcesz mieć fach w ręku
- chcesz uczyć się zawodu od najlepszych
- chcesz rozpocząć swój start zawodowy w renomowanej firmie

Proponujemy Ci praktyczną naukę zawodu.

Oferujemy:

- ślusarz narzędziowy
- operator drobiarki skrawającej
- monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych
- elektryk

Aktualne oferty

Kogo poszukujemy?

Dowiedz się więcej

Proces rekrutacyjny