Amica. Marka uznana i nagradzana

Wzornictwo marki Amica dopasowane zostało do potrzeb najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie poczucie smaku i wysoką estetykę wykonania. Potwierdzeniem tej jakości są liczne, prestiżowe nagrody, zdobyte w światowych konkursach.

2015

iF Design Award 2015 za produkty z linii Amica IN.

IF Design Award to międzynarodowy konkurs, w którym od 1953 roku nagradzane są najlepsze rozwiązania w zakresie wzornictwa produktów z całego świata.

W 2015 roku tym prestiżowym wyróżnieniem w kategorii Produkt/Kuchnia odznaczono innowacyjną linię Amica IN. Tym samym urządzenia firmy Amica, które łączą w sobie inteligentne wnętrze i stylowy wygląd, po raz kolejny znalazły się w gronie najlepszych produktów wyróżnionych za perfekcyjny design.

Red Dot Design Award

To najwyższe światowe wyróżnienie, nazywane czasem "oscarem designu", w dziedzinie wzornictwa przyznawane co roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen. Do grona laureatów należą najlepsze marki i produkty na świecie.

W jury nagrody Red Dot przyznawanej od 1954 roku zasiadają znani i cenieni eksperci branżowi z 25 krajów świata. Nagrodzone produkty muszą charakteryzować się najwyższą jakością, innowacyjnością i perfekcyjnym designem. W tym zaszczytnym gronie Amica w 2015 roku znalazła się już po raz trzeci.

Red Dot Design Award: Product Design za produkty z linii Amica IN.

Red Dot Design Award 2015 to trzeci „oskar wzornictwa” przyznany produktom Amica. Tym razem nagrodzono serię Amica IN. czyli ekskluzywne urządzenia kuchenne, które wzajemnie się komunikują w obrębie domowej sieci.

Seria Amica IN. wprowadza użytkownika w świat najnowocześniejszych technologii przy jednoczesnym zastosowaniu efektownego designu, który odpowiada światowym trendom w urządzaniu wnętrz. Uznanie jury Red Dot Design Award zyskało wysokiej klasy wzornictwo i użyteczność całej serii Amica IN.

2015
2012

Red Dot Design Award: Best of the Best za piekarnik Zen

Najwyższe wyróżnienie w świecie designu w 2012 roku powędrowało do firmy Amica za piekarnik Zen. Produkt ten charakteryzuje się subtelnym wzornictwem nawiązującym do filozofii Dalekiego Wschodu.

Piekarnik Zen jest więc stworzony dla osób ceniących spokój i równowagę. Zamierzony minimalizm designu stanowi odpowiedź na potrzebę harmonii z zaawansowaną technologią, jaką reprezentuje produkt.

Red Dot Design Award: Honourable Mention za piekarnik Integra EBI 81074 C

W 2011 roku po raz pierwszy międzynarodowe jury Red Dot Design Award wyróżniło markę Amica za piekarnik Integra Smart. Doceniony został elegancki design produktu w połączeniu z zaawansowaną technologią.

Integra Smart to urządzenie, w którym wysublimowana estetyka idealnie komponuje się z funkcjonalnością i proekologicznym podejściem. Projektanci postawili na szybkie i przyjemne przygotowywanie potraw przy niskim zużyciu energii czyli komfort użytkowania i ochronę środowiska w jednym.

2011Projekty piekarników i kuchni Amica zostały wykonane przez CODE design.

Powrót
do góry