Chłodziarki do wina Amica
Nie tylko
dla koneserów

Dlaczego zwykła lodówka nie wystarczy?

Czujesz, że musisz czasem odpocząć? Wino też. Jeśli będziesz mu w tym przeszkadzać i nie zapewnisz mu ciszy, spokoju, stabilizacji i braku pośpiechu, nie odwdzięczy Ci się w pełni. Nie wydobędziesz z niego tego, co najlepsze i najbardziej wartościowe.

Chłodziarka do wina
Lodówka

Aromat i walory smakowe

CHŁODZIARKA DO WINA

Stała temperatura i wilgotność dają gwarancję właściwego procesu dojrzewania wina, by wydobyć z niego to, co najlepsze.

LODÓWKA

Częste otwieranie drzwi powoduje wahania temperatury. W takich warunkach wino jest niestabilne i nie osiągnie oczekiwanego smaku.


Wentylacja

CHŁODZIARKA DO WINA

Czyste powietrze bez przykrych zapachów to właściwy smak wina. Dzięki wentylatorowi, pojemnikowi na wodę i nieobecności innych produktów.

LODÓWKA

Wino nie pachnie i nie smakuje winem, bo zapachy jedzenia wnikają nawet do zamkniętej butelki – przez korek.


Odpowiednia przestrzeń

CHŁODZIARKA DO WINA

Większa wytrzymałość półek to możliwość przechowania większej liczby butelek. Dzięki ich wyprofilowaniu butelki nie wypadają, a korek zawsze jest zanurzony w trunku.

LODÓWKA

Ograniczona przestrzeń i mniejsza wytrzymałość półek wymuszają pionowe ustawienie butelek. To zaś, tak jak ich przestawianie, wpływa niekorzystnie na dojrzewanie wina.


Wibracje

CHŁODZIARKA DO WINA

Możesz otworzyć butelkę w każdej chwili, a wino będzie idealne, ponieważ drewniane półki i kompresor niwelują wibracje.

LODÓWKA

Agregat wytwarza wibracje, które zakłócają proces dojrzewania wina.

Chłodziarki do wina

Zawsze optymalne warunki przechowywania

Dwie strefy chłodzenia

Nowa 2-strefowa chłodziarka do wina Amica to produkt niezbędny dla każdego miłośnika wina. To profesjonalne i eleganckie urządzenie, które pozwala na przechowywanie trunków w optymalnych warunkach.
Niezależnie od rodzaju i gatunku wina, dopasujesz warunki do jego przechowywania dzięki możliwości elektronicznej regulacji temperatury. Chłodziarka posiada 2 niezależne strefy temperatur, więc jednocześnie możesz przechowywać wino białe, czerwone, słodkie, musujące… do koloru, do wyboru.

Elektroniczna kontrola temperatury

Gustujesz w różnych rodzajach wina? Teraz możesz przechowywać je w optymalnych dla nich warunkach. A nawet dostosowywać temperaturę do potrzeb konkretnych szczepów czy etapu dojrzewania trunku. Chłodziarki do wina Amica oferują bowiem możliwość elektronicznej, precyzyjnej regulacji temperatury w strefie chłodzenia. Czerwone, białe, musujące… Niezależnie od okazji zawsze będą czekać na Ciebie schłodzone tak, jak powinny.

Optymalna wilgotność

Wyschnięty lub rozszczelniony korek i wino niezdatne do wypicia od razu po otwarciu butelki to koszmar każdego miłośnika tego trunku. Chłodziarki do wina Amica, wyposażone w odpowiedni wentylator, oferują więc możliwość łatwego czuwania nad stopniem wilgotności w środku urządzenia, tak by stale utrzymywać go na optymalnym poziomie. Daje to pewność, że wino nie będzie się utleniać i parować, a dodatkowo zapobiega rozwojowi bakterii i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Etykiety na butelkach będą prezentować się elegancko, a możliwość ich odklejenia ograniczona jest do minimum – to gwarancja wyglądu i smaku na najwyższym poziomie.

Ochrona UV

W chłodziarkach do wina Amica zastosowano przyciemniane szyby, by wino nie miało kontaktu ze zbyt dużą ilością światła. Światło przyspiesza bowiem dojrzewanie i zmienia smak oraz zapach wina – na jego niekorzyść – wytwarzając związki siarki. Zastosowane podświetlenie LED nie emituje zaś do otoczenia dodatkowego, zbędnego ciepła, które może przyczynić się do rozregulowania temperatury wewnątrz komory chłodziarki. Warunki przechowywania wina są więc niemal tożsame z takimi, które można uzyskać w piwniczce. Ciemno, chłodno… idealnie!

Amica VinoOptima System ™

Nie musisz być koneserem, by docenić subtelne różnice w bukiecie wina. Amica VinoOptima System ™ gwarantuje zawsze właściwe warunki dla różnych rodzajów trunku. Na wyciągnięcie ręki będziesz mieć wino gotowe do podania, o właściwej temperaturze, doskonałym smaku i zapachu, w estetycznie prezentujących się butelkach. Perfekcja przechowywania, podania i smaku. To Twoje wino z Amica VinoOptima System ™.

Pełnia smaku wina w pełni komfortu

Drzwi przestawne

Chłodziarka prezentuje się okazale, jednak dostęp do niej jest niewygodny? W przypadku chłodziarek do win Amica taki problem nigdy nie wystąpi – dzięki możliwości wygodnego montażu drzwi na lewą bądź prawą stronę. W przypadku przeprowadzki czy przemeblowania łatwo zaś przełożyć drzwi tak, by pasowały do nowej aranżacji przestrzeni. Najlepszy design to nie tylko styl i elegancja, to przede wszystkim ergonomia.

Cicha praca

Chcesz się odprężyć przy lampce wina, a słyszysz tylko dźwięk pracującej chłodziarki? Nie w przypadku Amica. Nasze rozwiązania – m.in. rodzaj zastosowanego kompresora i wentylatora – zapewniają cichą, nieinwazyjną pracę urządzenia. Można postawić chłodziarkę w kuchni czy nawet w salonie, gdzie odpoczywają domownicy, i praktycznie zapomnieć o jej istnieniu. Do momentu nabrania ochoty na lampkę wina.

Drewniane półki

Wykwintny smak i gust przydają się nie tylko przy wyborze wina, ale i chłodziarki – w końcu najlepsze butelki zasługują na najlepsze warunki przechowywania. Półki wykonane z drewna w naturalnym kolorze przede wszystkim niwelują szkodliwe dla wina wibracje. Nadają przy tym chłodziarce eleganckiego wyglądu, a całemu pomieszczeniu dodatkowej wytworności. Wino jest przecież dla tych, którzy doceniają subtelne detale.

Amica ComfortUse System ™

Nie tylko smak, bukiet i wygląd się liczą. Liczy się Twoja wygoda, gdy masz ochotę rozkoszować się lampką wina. W przyjemnych i komfortowych okolicznościach wszystko smakuje lepiej, więc z Amica ComfortUse System ™ możesz delektować się smakiem i chwilą w ciszy i spokoju, otoczeniu stylowych drewnianych elementów i z wyjątkowo łatwym dostępem do butelek. Zasługujesz na to.

Praktyczne porady

PRZECHOWYWANIE WINA - TEMPERATURA

PRZECHOWYWANIE WINA - TEMPERATURA

Białe musujące: 7-11°C
Białe słodkie: 7-12°C
Białe wytrawne: 8-14°C
Czerwone musujące: 10-13°C
Czerwone słodkie: 15-18°C
Czerwone wytrawne: 12-18°C
PRZECHOWYWANIE WINA - POZYCJA
Wina należy przechowywać w takiej pozycji, aby korek miał kontakt z winem. Unikajmy dłuższego przetrzymywania win w pozycji pionowej. Ta uwaga dotyczy win z naturalnym korkiem, wina zamknięte nakrętką mogą leżakować w dowolnej pozycji.
Idealna wilgotność otoczenia
Idealna wilgotność otoczenia do przechowywania wina to 70-75%. Przy nieodpowiedniej wilgotności korek może się kruszyć i pleśnieć, a przez to wino utlenia sie i paruje.
PRZECHOWYWANIE WINA - PO OTWARCIU
Wina lekkie (do 12,5%):
do 3 dni
Wina średniej mocy (12,5-13,5%):
do 7 dni
Wina mocne (ponad 13,5%):
do 5 dni
UNIKANIE ŚWIATŁA
Aby zapobiec wytrącaniu się w winie związków siarki, należy je przechowywać w odpowiednio zaciemnionym miejscu. Pamiętaj o tym w domu, ale i w sklepie – nie sięgaj po butelki z ekspozycji. Poproś o te z kartonu.

Przed zakupem zadaj sobie pytanie…

1. Jak często sięgasz po wino?
To pozwoli Ci wybrać właściwą pojemność chłodziarki – czy wystarczy Ci dostęp do 7 butelek, czy myśląc o gościach i swojej kolekcji chcesz ich przechowywać aż do 24?
2. Jaką ilością miejsca dysponujesz?
Kameralna kuchnia z salonem? Wybierz mniejszą chłodziarkę do zabudowy. Oddzielna kuchnia bądź duży salon? Wybierz większą, podblatową. Duża przestrzeń w pomieszczeniu gospodarczym? Idealna dla chłodziarki wolnostojącej.