Jeszcze więcej miejsca na zapasy

W Twojej lodówce wciąż brakuje miejsca? Mrozi Cię na samą myśl o marnowaniu żywności?
Już nie będzie! Teraz mrożeniem zajmie się nasza zamrażarka!

2 rodzaje urządzeń - poznaj różnice!

Na pierwszy rzut oka zamrażarki skrzyniowe i szufladowe różnią się przede wszystkim wyglądem.
Pierwsze mają formę otwieranej od góry skrzyni, drugie przypominają lodówkę. Jednak różnic jest więcej!
Sprawdź, które z naszych urządzeń lepiej sprawdzi się w Twoim domu!

Zamrażarki szufladowe

Zamrażarki skrzyniowe

<strong>Pionowa</strong> konstrukcja
<strong>Pozioma</strong> konstrukcja
Pojemność: <strong>80-176,9 litrów</strong>
Pojemność: <strong>99-199 litrów</strong>
Budowa: <strong>Duża ilość szuflad</strong>
Budowa: <strong>Jedna duża skrzynia</strong>
Produkty: <strong>różnorodne, wymagające segregacji</strong>
Produkty: <strong>różnorodne, wymagające segregacji</strong>
<strong>Nie wymagające rozmrażania:</strong> Technologia NoFrost
<strong>Odporna na trudne warunki</strong>
Czas przechowywania w razie awarii: <strong>9-20h</strong>
Czas przechowywania w razie awarii: <strong>12-20h</strong>

Przechowuj bezpiecznie i nie rozmrażaj

  Technologia NoFrost

  Lubisz rozmrażać zamrażarkę? Jeśli nie, już nigdy nie będziesz musiał tego robić! Technologia NoFrost zapewnia stałą kontrolę poziomu wilgotności w zamrażarce, co oznacza brak szronu w środku. A brak szronu to brak potrzeby rozmrażania! Ale NoFrost to też większa higiena i dłuższa świeżość Twoich produktów, bo stała temperatura w komorze zamrażarki ogranicza do minimum ryzyko rozwoju bakterii. Nie musisz nic robić, a wygodnie oszczędzasz!

  1;275;60 2;160;158

  Zasilanie w czasie awarii prądu

  Zabrakło prądu? Spokojnie, awarie czasem się zdarzają. Dzięki zamrażarkom Amica
  już o nic nie musisz się martwić. Urządzenie przez bardzo długi czas utrzyma niską temperaturę i nie dopuści do rozmrożenia Twoich zapasów.

  1;275;60 2;160;158

  Praktyczne porady

  Utrzymuj odpowiednią temperaturę

  Optymalna temperatura mrożenia to -18°C. Przy takiej temperaturze przechowywane produkty nie tracą walorów smakowych, wartości odżywczych i świeżości.

  Nie przekraczaj dobowej zdolności zamrażania

  Sprawdź ile produktów na dobę jest w stanie zamrozić i utrzymać właściwą temperaturę Twoja zamrażarka. Każde nadprogramowe kilogramy zmniejszają zdolność mrożenia.

  Nie wypychaj zamrażarki po brzegi

  Im więcej luzu w zamrażarce tym lepsza cyrkulacja zimnego powietrza i lepsze efekty mrożenia. Zadbaj o to aby żywność nie dotykała ścian wewnętrznych zamrażarki a opakowania były suche. Nie układaj żywności zbyt blisko wlotu powietrza (wiatraka). Postaraj się aby dokładana żywność nie stykała się z tymi wcześniej zamrożonymi aby nie podwyższać ich temperatury.

  Zastosuj odpowiednie zasady przechowywania

  Nie zamrażaj powtórnie wcześniej rozmrożonej żywności z uwagi na wysokie ryzyko zepsucia. Poporcjuj, odpowiednio podpisz i oznacz datą zamrożenia żywność, którą chcesz zamrozić. Warzywa i owoce umyj i osusz przed zamrożeniem.

  Pilnuj odpowiedniego czasu przechowywania żywności

  Nie przekraczaj maksymalnego czasu przechowywania produktów: mięso, ryby, warzywa i owoce do ok 12 mc, zupy, gulasze do 3 mc, pieczywo i ciasta do 6 mc. Nie zamrażaj produktów typu: pomarańcze, grejfruty, kiwi, arbuzy i melony a także ogórki, rzodkiewki, pomidory, sałaty.

  Skuteczność mrożenia
  i praktyczność przechowywania

    Super zamrażanie

    Przygotowujesz więcej jedzenia i chcesz zamrozić je na później? Funkcja Super zamrażanie pozwoli Ci przygotować urządzenie na szybkie zamrożenie dużej liczby produktów równocześnie. Dlaczego to takie ważne? Bo im krócej trwa ten proces, tym produkty dłużej zachowują świeżość i wartości odżywcze. A dzięki optymalnemu wykorzystaniu energii zamrażane są też… jej koszty. Wygodniej, zdrowiej i oszczędniej!

    Super zamrażanie

    IceMaker

    Goście na miejscu, drinki prawie przygotowane, a Tobie… brakuje lodu? Masz go w zasięgu ręki! Wykorzystaj IceMaker – wystarczy, że użyjesz pokrętła, a kostki lodu same wypadną z foremek do praktycznego pojemnika. Szybko i łatwo możesz przenieść go w dowolne miejsce, by móc wykorzystać kostki lodu w każdej chwili. Wygodnie? Jeszcze jak! A do tego czysto, bo prosta konstrukcja systemu ułatwia utrzymanie porządku w urządzeniu. Pełna gotowość na upalne dni!

    IceMaker

    BigBox

    Za mało miejsca na większy produkt w zamrażarce? Nie musisz już niczego kroić, by wszystko się zmieściło – skorzystaj z pojemnika BigBox! Jego powiększone wymiary to wygoda w użytkowaniu i lepsza aranżacja przestrzeni urządzenia. Koniec z planami kupna kolejnej zamrażarki. Bo po co, skoro wszystko się mieści? Wygoda i oszczędność w jednym!

    BigBox

    FreezerBox

    Nie możesz znaleźć czegoś w zamrażarce? Koniec z problemem nieporządku w środku! Zamontowany w zamrażarkach skrzyniowych Amica kosz FreezerBox to idealne rozwiązanie dla łatwego dostępu do mrożonych produktów, optymalizacji przestrzeni i utrzymania porządku. Zmieścisz więcej, wyjmiesz łatwiej i zawsze znajdziesz to, czego szukasz!

    FreezerBox

    Poznaj wielozadaniowe zamrażarki Amica