Wielozadaniowe zmywarki.

Ze zmywarkami Amica odhaczysz wszystkie zadania:

Wymyjesz dziecięce butelki

Zaoszczędzisz na rachunkach

Wyszorujesz blachy i garnki

Umyjesz miskę psa

Ekonomiczne zmywanie

Oszczędność zużycia 
wody i energii

Zbiornik ReWater Tank 2,5l
Wysoka Klasa energetyczna B

Perfekcyjna czystość i higiena

Higienicznie czyste butelki

Punktowe natrysznice DeepWash
Funkcja pary SteamPower Pro

Pełna dezynfekcja światłem UV

Likwidacja wirusów 
i bakterii

Światło UV Hygiene Technology

Skuteczniejsze zmywanie naczyń

Perfekcyjnie domyte
garnki

System dolnych natrysznic TripleWash
Ramię natryskowe WaterSpinner 2.0

Ekonomiczne i ciche zmywanie

   Klasa energetyczna B

   Płacenie rachunków za prąd to przykry obowiązek. Z troski o Twój budżet oraz środowisko naturalne w zmywarkach Amica zastosowaliśmy rozwiązania gwarantujące mniejsze zużycie energii elektrycznej i co się z tym wiąże, niższe rachunki. Oszczędność zużycia energii zmywarki klasy B w stosunku do zmywarki klasy F wynosi 39%. Dzięki temu zyskasz nawet do 125 darmowych cykli zmywania rocznie. Zmywarki Amica to efektywność pod każdym względem! Zmywasz ekologicznie i ekonomicznie.

   Klasa energetyczna B

   ReWater Tank 2,5l

   Twoja zmywarka zużywa nawet o 2,5 l mniej wody w jednym cyklu!  W wybranych programach specjalny zbiornik gromadzi wodę, która zostaje ponowne wykorzystana w kolejnym cyklu. Przemyślane rozwiązanie dba także o higienę. Jeśli nie będziemy używać zmywarki przez cztery dni, zbiornik zostanie automatycznie opróżniony. Komfortowo, ekologicznie i ekonomicznie!

   ReWater Tank

   Program SmartWash 5,4l

   Zwracając uwagę na ekologię, a także na domowy budżet warto świadomie wybierać rozwiązania, które nam sprzyjają. Zmywarka z Programem SmartWash pobiera zaledwie 5,4 litra wody na cykl. Chcąc zaoszczędzić wystarczy, że użyjesz tego programu ponownie a zmywarka wykorzysta wcześniej zgromadzoną wodę. Jeśli nie będziesz zmywał przez cztery dni zbiornik zostanie automatycznie opróżniony. Z korzyścią dla środowiska i domowych finansów

   Program SmartWash 5,4l

   Niskie zużycie wody

   Jeżeli troszczysz się o środowisko i jednocześnie dbasz o swój domowy budżet, z pewnością docenisz zmywarki, które potrzebują mniej wody na cykl przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych efektów mycia. To oznacza mniejsze koszty za każdym razem, gdy zmywarka zmywa! Ekologia i ekonomia w jednym.

   Niskie zużycie wody

   EcoBar

   Zastanawiasz się, ile zmywarka zużywa prądu, a ile wody? Teraz dzięki czytelnej informacji na panelu możesz dobrać parametry zmywania do swoich preferencji. Czytelny wskaźnik poinformuje cię o przybliżonym zużyciu energii i wody w danym programie i przy użyciu konkretnej funkcji. Pełna wiedza = optymalny wybór i oszczędność!

   EcoBar

   SilentDrive 3.0

   Nowoczesny silnik Silent Drive 3.0, dzięki płynnej regulacji obrotów, dynamicznie dopasowuje ciśnienie wody do programu i rodzaju naczyń. Efekt? Wyjątkowo ciche oraz skuteczne zmywanie nawet w krótkich programach. Technologia bezszczotkowa to także oszczędność energii oraz znacznie przedłużona żywotność zmywarki.

   SilentDrive 3.0

   Program Eco

   Jeśli starasz się żyć ekologicznie i ekonomicznie, program ECO jest stworzony dla Ciebie! Dzięki niemu zaoszczędzisz najwięcej energii i wody przy zachowaniu skuteczności domycia standardowo zabrudzonych naczyń. To również najcichszy ze wszystkich programów w Twojej zmywarce.

   Program Eco

   OptiSpace 14

   Oszczędność wody i energii przy zachowaniu najwyższej skuteczności mycia oraz suszenia, to efekt optymalnego wykorzystania przestrzeni zmywarki. Dzięki ergonomicznemu ułożeniu naczyń w zmywarce, które zapewniają dwa wygodne kosze i modułowe elementy wyposażenia można rozłożyć nawet 14 kompletów naczyń dla jednego cyklu mycia. Ergonomiczne ułożenie to efektywniejsze mycie.

   OptiSpace 14

   Efektywne zmywanie i suszenie

     TripleWash

     Po zakończonym zmywaniu nadal wyjmujesz ze zmywarki niedomyte naczynia? Dolny kosz wyposażony w specjalny system trzech natrysznic wyeliminuje ten problem. System myjący poruszający się obrotowo, perfekcyjnie rozprowadza wodę docierając do najtrudniej dostępnych miejsc intensywnie zmywając naczynia. Nawet najbardziej zabrudzone garnki będą zawsze doskonale czyste. Tej funkcji nie musisz włączać, uruchamia się sama dla wybranych programów zmywania.

     TripleWash

     DeepWash

     Głębokie naczynia o nietypowych gabarytach, wąskie butelki, wysokie karafki stanowią utrapienie podczas ich czyszczenia? Ze specjalnie zaprojektowaną funkcją mycia zastosowaną w zmywarce Amica ten problem zniknie. Odpowiednio opracowane punktowe natrysznice pozwalają dotrzeć strumieniom wody do najdalszych zakamarków wąskich naczyń. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią funkcję i możesz cieszyć się doskonałym efektem mycia.

     DeepWash

     WaterSpinner 2.0 / TurboSpinner

     Niedomyte naczynia są już historią. W naszym zmywarkach 60 cm, w górnym koszu znajduje się WaterSpinner 2.0. Dzięki niemu woda jest precyzyjnie rozprowadzana, a naczynia czyste. Z kolei w zmywarkach 45 cm działa TurboSpinner, który odpowiada za skuteczne i równomierne zmywanie - również w narożnikach.

     WaterSpinner 2.0 / TurboSpinner

     OpenDry

     OpenDry to koniec wycierania niedosuszonych naczyń! Automatycznie uchylane drzwi zmywarki w ostatniej fazie suszenia sprawią, że naczynia szybko i naturalnie doschną. Jest to rozwiązanie energooszczędne i w pełni bezpieczne — odległość na jaką uchylają się drzwi to 7-10 cm, a wydobywające się ze zmywarki wilgotne powietrze ma temperaturę max. 40°C, zatem nie skrapla się na meblach i nie spowoduje żadnej szkody.

     OpenDry

     Extra suszenie

     Potrzebujesz idealnie wysuszonych naczyń? Nic trudnego. Wystarczy włączyć funkcję Extra suszenie. Dzięki temu naczynia będą suszyć się nieco dłużej, ale bardzo skutecznie.

     Extra suszenie

     ShineDose

     Włączasz zmywarkę… a detergent nie rozprowadza się, bo został zablokowany w dozowniku przez naczynia! By zapobiegać takim sytuacjom, dozownik ma przesuwny mechanizm klapki, dzięki czemu zyskujesz pewność, że detergent zawsze wydostanie się do komory zmywarki. Gwarancję błyszczących i idealnie czystych naczyń zapewni Ci natomiast elektroniczne dozowanie nabłyszczacza, który podaje go dokładnie tyle, ile potrzeba.

     ShineDose

     Jaką zmywarkę wybrać? - Grzegorz radzi | Amica

     Higieniczne zmywanie

      SteamPower Pro

      Idealnie domyte, dosuszone i higienicznie czyste naczynia — to możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu generowania pary! Para używana jest dwukrotnie. Pierwszy raz na początku cyklu — rozmiękcza zaschnięte lub mocno zabrudzone naczynia, dzięki czemu efektywność całego cyklu zmywania jest znacznie wyższa. Para użyta drugi raz przed końcem cyklu redukuje bakterie i powoduje, że naczynia są zdezynfekowane, lśniące i lepiej dosuszone.

      SteamPower Pro

      UV Hygiene Technology

      Higiena w domu jest dla Ciebie niezwykle ważna? Unikatowa na rynku technologia UV Hygiene Technology to aktywacja promieni ultrafioletowych w różnych fazach mycia i suszenia, co pozwala eliminować niebezpieczne drobnoustroje, bakterie i wirusy z całej zmywarki. Po zakończeniu zmywania i otwarciu drzwi Światło UV samo wyłącza się, dzięki czemu korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne.

      UV Hygiene Technology

      Program Higiena+

      Masz w rodzinie alergików, małe dzieci? W Programie Higiena woda podgrzewana jest do temperatury 70 stopni C, dzięki czemu masz pewność, że Twoje nawet bardzo zabrudzone naczynia będą zawsze higieniczne czyste i pozbawione szkodliwych drobnoustrojów. Nieskazitelna czystość nawet pod mikroskopem!

      Program Higiena+

      AntiBacteria Filter

      Nowoczesny, antybakteryjny filtr z materiału będącego pochodną triazolu nie tylko eliminuje osadzające się na nim patogeny, ale przede wszystkim utrudnia ich namnażanie we wnętrzu zmywarki. Rozwiązanie redukuje również powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Czysta higiena wbudowana w zmywarkę! 3-częściowy system filtracji zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów i drobnoustrojów oraz przedłuża żywotność zmywarki.

      AntiBacteria Filter

      Program Autoczyszczenie, CleanReminder

      Program Autoczyszczenie, dzięki zastosowaniu wysokiej temperatury 70°C zapewni nie tylko dezynfekcję całej zmywarki, ale także zwiększy jej żywotność. Dodatkowo system CleanRemider przypominający o konieczności włączenia Programu Autoczyszczenie co 20 cykli zmywania to gwarancja optymalnych efektów zmywania i higieny. 

      Program Autoczyszczenie, CleanReminder

      Komora ze stali nierdzewnej

      Komora z kwasoodpornej stali szlachetnej chroni zmywarkę przed korozją oraz ogranicza osadzanie się tłuszczów. Dzięki temu we wnętrzu urządzenia nie namnażają się bakterie. Nierdzewna komora to gwarancja dłuższej żywotności zmywarki i higienicznie czystych naczyń.

      Komora ze stali nierdzewnej

      Użyteczne programy i funkcje

      Add+

      Zapomniałeś włożyć kubek do zmywarki, a program już ruszył?  Dzięki funkcji Add+ nie musisz zgadywać, czy i kiedy możesz bezpiecznie dodać naczynia do zmywarki, a przy tym mieć pewność, że zostaną skutecznie umyte. Jeśli na podłodze widzisz migające światło, możesz bez obaw dodać zapomniane naczynia.

      OptiTime Pro

      OptiTime Pro daje Ci możliwość precyzyjnego dopasowania czasu zmywania do potrzeb. Zależy Ci na czasie, spodziewasz się gości? Skróć cykl zmywania nawet o 10, 20 lub 30%! Masz mocno zabrudzone, zaschnięte naczynia? Zwiększ intensywność mycia wydłużając czas trwania programu o 10, 20 lub 30%!

      Program Pełny 58’

      Potrzebujesz szybko i skutecznie umyć naczynia? Program idealny do codziennego, szybkiego mycia naczyń — z gwarancją skuteczności. Zawiera wszystkie fazy mycia — łącznie z namaczaniem i suszeniem, dzięki czemu już w niecałą godzinę możesz liczyć na perfekcyjny efekt!

      Program Szybki 30′

      Chcesz w mgnieniu oka pozmywać od razu po śniadaniu? Twoje kieliszki zakurzyły się, stojąc przez dłuższy czas nieużywane w szafce? Zawsze wtedy, gdy potrzebujesz odświeżyć naczynia albo pozbyć się lekkich zabrudzeń, korzystaj z krótkiego, 30-minutowego programu. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i wody!

      Opóźnienie startu

      Korzystając z funkcji Opóźnienie Startu, zaprogramuj zmywarkę tak, aby rozpoczęła pracę wtedy, kiedy nie ma Cię w domu, a po powrocie nic nie zakłóci popołudniowego relaksu. Możesz opóźnić start nawet o 24 godziny i uruchomić ją w nocy, wykorzystując niższą taryfę opłat za prąd. Zmywarki Amica to czysta oszczędność i wygoda.

      Elastyczne wyposażenie

       MaxiSpace 3+ / SmartTray

       Z naszymi rozwiązaniami …wszystko dobrze się układa. W zależności od typu zmywarki pomoże Ci w tym trzeci niezależny kosz MaxiSpace 3 lub przesuwna tacka SmartTry ze specjalnymi przegródkami na sztućce czy filiżanki. Nie tracisz już miejsca na pojemnik w dolnym kosztu, więc zyskujesz więcej przestrzeni i możliwości ułożenia naczyń.

       MaxiSpace 3+ / SmartTray

       Uchwyt na duże naczynia i blachy

       Lubisz piec, ale nie znosisz ręcznego mycia brudnych blach? System specjalnych wsporników w dolnym koszu rozwiązuje problem mycia dużych naczyń: blach, desek do krojenia czy brytfann. Teraz nie tylko z łatwością umieścisz je w zmywarce — ale przede wszystkim masz pewność doskonałego efektu.

       Uchwyt na duże naczynia i blachy

       Accessories Shelf

       Brak miejsca na nietypowe przybory kuchenne? Dodatkowe dwie składane półki w dolnym koszu, dzięki którym możesz bezpiecznie i skutecznie umyć zarówno filiżanki do espresso, jak i długie noże, chochle i łopatki, a dzięki uchwytom w półkach nawet wysokie kieliszki.

       Accessories Shelf

       System Up&Down

       Nie wszystkie naczynia mieszczą się w środku? System Up&Down pozwala na łatwe aranżowanie przestrzeni w zmywarce — możesz przesuwać górny kosz w górę i w dół, co pozwala uzyskać dodatkowe miejsce na duże garnki lub wysokie szklanki czy kieliszki. Co ważne, regulować kosz możesz nawet przy pełnym załadunku!


       System Up&Down

       Uchwyty na kieliszki /kosz na kieliszki

       Naczynia, w szczególności te szklane wymagają specjalnego traktowania. Rozwiązaniem są specjalne, wykończone silikonem, uchwyty w górnym koszu, które umożliwiają mycie delikatnych naczyń w bezpiecznej pozycji bez ryzyka porysowania czy zbicia.


       Uchwyty na kieliszki/ <br>kosz na kieliszki</br>

       Składane elementy w koszach

       Możesz składać i rozkładać elementy w zmywarce, aby uzyskać optymalną przestrzeń. Jeśli potrzebujesz umyć garnki czy półmiski złóż grzebienie w dolnym koszu, w ten sposób zyskasz płaską powierzchnię, która pomieści duże naczynia. Stwórz sobie miejsce na filiżanki czy niestandardowe sztućce w tym celu wykorzystaj składane półeczki w górnym koszu. Pełen komfort z gwarancją skutecznego domycia.


       Składane elementy w koszach

       Wszystko co musisz wiedzieć o zmywarkach Amica

       Grzegorz radzi

       Grzegorz, nasz ekspert, razem ze swoją rodziną testował zmywarki Amica. Efekty? Podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególna uwagę i jak wybrać sprzęt, który ułatwi Ci codzienne obowiązki.

       Nasze video mają charakter poradnikowy. Mamy nadzieję, że pomogą Ci się odnaleźć w świecie nowych funkcji ponieważ przyświeca nam idea „projektowania po ludzku”.

       https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/J/a/244/244/Jaka_zmywarke_wybrac___Grzegorz_radzi_kafelek.png
       Jaką zmywarkę wybrać? – Grzegorz radzi
       https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/J/e/244/244/Jeszcze_lepsze_domywanie_naczyn___WaterSpinner_2.0_kafelek.png
       Jeszcze lepsze domywanie naczyń? – WaterSpinner 2.0
       https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/S/k/244/244/Skuteczne_mycie_i_dezynfekcja_naczyn_kafelek.png
       Skuteczne mycie i dezynfekcja naczyń?
       https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/C/z/244/244/Czy_moge_dodac_naczynia_w_trakcie_pracy_zmywarki___Add__kafelek.png
       Czy mogę dodać naczynia w trakcie pracy zmywarki? – Add+
       https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/O/s/244/244/Oszczedne_mycie_naczyn___energooszczedna_zmywarka_kafelek.png
       Oszczędne mycie naczyń – energooszczędna zmywarka
       https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/P/r/244/244/Precyzyjne_dopasowanie_czasu_zmywania___OptiTime_Pro_kafelek.png
       Precyzyjne dopasowanie czasu zmywania – OptiTime Pro

       Poznaj wielozadaniowe
       zmywarki Amica