Odkryj wyższy poziom pieczenia
dzięki piekarnikom Amica

BakingPro System® to nowa konstrukcja piekarnika zaprojektowana z myślą o doskonałej jakości Twoich wypieków. Teraz możesz piec więcej, lepiej i oszczędniej. Dzięki BakingPro System® codzienne obowiązki staną się pyszną przyjemnością!

Doskonałe efekty pieczenia

   Równomierne
   pieczenie na kilku
   poziomach

   Nowa konstrukcja komory piekarnika gwarantuje idealną, równomierną dystrybucję ciepła w całym piekarniku. Teraz możesz przygotować dużą porcję wypieków, mając pewność, że będą one równo zarumienione i wypieczone. A dzięki utrzymaniu stabilnej temperatury w całej komorze piekarnika masz pewność, że delikatne ciasta (np. suflet) będą wypieczone doskonale!

   Równomierne pieczenie

   Nagrzew w 3 minuty

   Jesteś w ciągłym biegu i na wszystko brakuje Ci czasu? Funkcja umożliwia bardzo szybkie nagrzanie piekarnika do wybranej temperatury. Piekarnik osiąga 150°C w zaledwie 3 minuty! Możesz go włączyć chwilę przed przystąpieniem do pieczenia i mieć pewność, że ze wszystkim zdążysz na czas!

   Nagrzew w 3 minuty

   Pojemność XXL

   W tym pojemnym 77 litrowym piekarniku bez problemu zmieścisz większe dania dla całej rodziny - nawet gdy apetyty są naprawdę duże. Upieczesz też 100 muffinek jednocześnie! Możesz również z łatwością suszyć grzyby i owoce oraz piec na kilku poziomach naraz. To wygoda i oszczędność!

   Pojemność XXL

   Pojemne blachy

   Wstawiasz nawet największą pieczeń – na powiększonych blachach zmieścisz potrawy dla całej rodziny!

   Pojemne blachy

   Więcej poziomów
   pieczenia

   Piekarniki Amica to przede wszystkim praktyczne rozwiązania służące Twojemu komfortowi. Drabinki boczne pozwolą Ci na łatwe i bezpieczne wysuwanie i wsuwanie blach. Chcesz umyć komorę piekarnika? Po prostu zdemontuj drabinki. To proste, ponieważ są one montowane na specjalnych zaczepach. A jeśli uznasz, że potrzebujesz prowadnic teleskopowych, kup je i przytwierdź do drabinek. Niech żyje komfort!

   6 poziomów pieczenia

   - Automatycznie
   otwierane drzwi

   Jak otworzyć piekarnik, kiedy w rękach trzymasz blachę? Niech otwiera się sam! Amica stworzyła wygodne rozwiązanie, dzięki któremu gotowanie będzie przyjemnością! Dotknij delikatnie uchwyt, np. łokciem, a drzwi piekarnika staną przed Tobą otworem. Przekonaj się, że OpenUp ułatwia codzienność!

   WiFi - sterowanie smartfonem

   Steruj piekarnikiem za pomocą smartfonu! Ustaw plan pieczenia na smartfonie – podziel je na fazy, w których wykorzystane będą różne funkcje piekarnika, by potrawa wyszła jak najlepiej. Możesz to zrobić spoza domu! Na smartfonie widzisz też, czy pieczenie już się zakończyło bądź czy piekarnik lub potrawa osiągnęły odpowiednią temperaturę. Za pośrednictwem aplikacji możesz na bieżąco kontrolować i uruchamiać różne programy i funkcje, np. katalizator zapachu.Pobierz instrukcję parowania piekarnika ze smartfonem

   Wyświetlacze – obsługa pracy piekarnika

   Wyświetlacze pozwalają na intuicyjną obsługę pracy piekarnika. Poznaj różne możliwości sterowania kuchennym światem.

   Pora na parę
   z piekarnikiem parowym

    FullSteam

    Lepszy smak i konsystencja bez straty witamin i mikroelementów to zasługa specjalnie zaprojektowanego generatora pary, który odpowiednio dozuje parę - dzięki niemu para rozchodzi się równomiernie w całej komorze piekarnika, dlatego każdy kawałek pieczeni jest tak samo idealnie wypieczony! Piekarnik pełen pary to w pełni udane i zdrowe pieczenie!

    1;229;35 2;112;165

    SoftSteam

    Pieczenie z dodatkiem pary sprawia, że ciasta są wyrośnięte i puszyste, a chleby chrupiące.

    1;229;35 2;112;165

    Dwa systemy parowe
    dopasowane do Twoich potrzeb

    SoftSteam

    Pieczenie z dodatkiem pary – soczyste
    jedzenie i puszyste wypieki.

    FullSteam

    Piekarnik pełen pary – przepyszne i niezwykle aromatyczne posiłki, bez straty witamin

    Wypiekanie ciast i chleba
    Wypiekanie ciast i chleba
    Pieczenie mięs i zapiekanek
    Pieczenie mięs i zapiekanek
    Grillowanie
    Grillowanie
    Pasteryzacja
    Pasteryzacja
    Gotowanie na parze
    Gotowanie na parze
    Slowcooking
    Slowcooking
    Przygotowanie jogurtów
    Przygotowanie jogurtów
    Gotowania metodą SousVide
    Metoda gotowania potraw, w której żywność zamknięta szczelnie w plastikowej torebce próżniowej następnie umieszczana jest w kąpieli wodnej lub parowej w precyzyjnie kontrolowanej temperaturze niższej od tradycyjnego gotowania, dłużej niż w tradycyjnych procedurach gotowania.
    Gotowania metodą SousVide
    Metoda gotowania potraw, w której żywność zamknięta szczelnie w plastikowej torebce próżniowej następnie umieszczana jest w kąpieli wodnej lub parowej w precyzyjnie kontrolowanej temperaturze niższej od tradycyjnego gotowania, dłużej niż w tradycyjnych procedurach gotowania.
    9 programów parowych
    9 programów parowych

    Łatwe czyszczenie

      SmellCatalyst
      – katalizator
      zapachów

      Oddychaj swobodnie! Czyste i bezwonne powietrze wypełni Twoją kuchnię i uprzyjemni Ci korzystanie z piekarnika! W jego kominie ulokowany jest katalizator zapachu, w którym cząsteczki tłuszczów i zabrudzeń są na bieżąco spalane w wysokiej temperaturze podczas smażenia czy pieczenia, co zapobiega ich wydostawaniu się na zewnątrz. Dlatego zamiast nieprzyjemnej woni spalenizny czy tłuszczu w powietrzu unosi się zapach czystości. Tłuszczu nie ma w powietrzu, więc nie osadza się też na meblach czy zasłonach, a to dodatkowa korzyść, bo nie trzeba sprzątać.

      SmellCatalyst

      Czyszczenie
      pyrolityczne

      Efektywne domycie zabrudzonego piekarnika, to proces żmudny i czasochłonny. Teraz możesz o tym zapomnieć! Pyroliza to samoczynne, efektywne i – dzięki specjalnym zabezpieczeniom drzwi – w pełni bezpieczne czyszczenie komory piekarnika, bez konieczności stosowania jakichkolwiek detergentów. Piekarnik rozgrzewa się do temperatury 480 ⁰C, eliminując wszelkie zabrudzenia, włącznie z uciążliwymi plamami tłuszczu. Korzystając z czyszczenia pyrolitycznego unikniesz ręcznego czyszczenia, nie wydasz ani grosza na środki czyszczące i zaoszczędzisz sporo cennego czasu. Pozwól sobie na czystą przyjemność!

      Czyszczenie pyrolityczne

      Czyszczenie
      katalityczne

      Masz dość szorowania piekarnika? Mamy na to sposób! W piekarnikach Amica zastosowane zostały specjalne panele, które, dzięki porowatej powłoce, rozkładają cząsteczki zanieczyszczeń. By oczyścić panele, wystarczy ustawić piekarnik na 250 ⁰C na jedną godzinę. Takie rozwiązanie to czysta przyjemność i pełen komfort.

      Czyszczenie katalityczne

      Zamknięta górna
      listwa drzwi

      Kłopoty z doczyszczeniem trudno dostępnych zakamarków? Nie w piekarnikach AMICA! Zamknięta górna listwa drzwi nie pozwala zanieczyszczeniom dostać się do środka! Bardzo łatwo jest ją przy tym zdemontować, np. przy gruntownych porządkach. Czysty komfort!

      Zamknięta górna listwa drzwi

      Łatwy demontaż
      drzwi

      Z pewnością wiesz, jak trudne jest domycie drzwi i szyby piekarnika, szczególnie na krawędziach i w narożnikach. Drzwi w piekarnikach Amica wyposażone zostały w specjalne zatrzaski umożliwiające łatwy i szybki demontaż. Dzięki temu możesz je zdjąć i bezpiecznie wyczyścić. Zdjęte drzwi ułatwią także czyszczenie komory piekarnika.

      Łatwy demontaż drzwi

      Bezpieczeństwo

       Zimny front 35°C

       Czy dotknięcie szyby włączonego piekarnika to gwarantowane oparzenie? Nie w piekarnikach Amica, w których temperatura szyby nie przekracza 35 ⁰C! Urządzenia wyposażone zostały w układ kanałów wentylujących, które w połączeniu z wentylatorem zapewniają ciągły przepływ chłodnego powietrza miedzy szybami drzwi. Bezpieczna, niska temperatura zewnętrznej szyby pozwoli Ci obserwować piekącą się potrawę z bliska, bez ryzyka poparzenia.

       Zimny front 35°C

       Podświetlany uchwyt

       Goście się spóźniają, a potrawa stygnie… Teraz, dzięki ciepłu utrzymującemu się w piekarniku po zakończeniu pieczenia, możesz ją przechować, spokojnie czekając na spóźnialskich. O stopniu nagrzania komory poinformuje Cię elegancki Podświetlany uchwyt – włączy się podczas pieczenia, a wyłączy dopiero po jego zakończeniu, kiedy temperatura spadnie poniżej 40 ⁰C. Dodatkowo pozwoli Ci to uniknąć poparzenia. Bezpiecznie, elegancko i ze smakiem.

       Podświetlany uchwyt

       Prowadnice teleskopowe

       Wysuwając rozgrzaną blachę z gorącą potrawą łatwo o poparzenie i ryzyko upuszczenia blachy. Nie w piekarnikach Amica! Wszystko za sprawą prowadnic. Dzięki nim możesz w pełni bezpiecznie, bez ryzyka poparzenia, wsunąć i wysunąć nawet rozgrzaną i mocno obciążoną blachę.

       Prowadnice teleskopowe

       Blokada programatora

       Z pewnością choć raz zdarzyło Ci się przypadkowo włączyć, wyłączyć lub zmienić ustawienia piekarnika podczas jego pracy. W piekarnikach Amica zastosowano Blokadę programatora, która eliminuje takie ryzyko. Wystarczy jeden klik i gotowe. Blokada zabezpiecza przed niechcianą zmianą ustawień oraz umożliwia wytarcie panelu sterującego, nawet kiedy piekarnik jest włączony.

       Blokada programatora

       Użyteczne rozwiązania

         Gotowe programy
         pieczenia

         Pozwolą Ci zaoszczędzić sporo cennego czasu. Gotowe programy pieczenia zostały przygotowane we współpracy z profesjonalnymi kucharzami. Dzięki nim szybko przygotujesz dowolną potrawę, nie zastanawiając się nad czasem pieczenia czy temperaturą adekwatną do rodzaju i rozmiarów dania. Piekarnik zrobi to za Ciebie! A efekt zawsze będzie doskonały.

         Gotowe programy pieczenia

         Szeroki zakres
         temperatur:
         30°C - 280°C

         Uniwersalny pomocnik podczas przygotowywania posiłku to sprawa bezcenna. Dlatego oferujemy Ci Szeroki zakres temperatur, który zapewnia wszechstronność w pieczeniu różnych potraw i pozwala na ich szybkie przygotowanie. 30 ⁰C to temperatura idealna do wyrastania ciasta. 40-50 ⁰C świetnie nadaje się do rozmrażania mięsa. W 200 ⁰C szybko upieczesz danie z ciasta francuskiego, a w 280 ⁰C ulubioną pizzę. Rozsmakuj się w wygodzie!

         Szeroki zakres temperatur

         SlowCooking

         Chcesz jeść smacznie i zdrowo? Teraz, dzięki funkcji SlowCooking przygotowanie zdrowego posiłku będzie jeszcze łatwiejsze. Zyskaj możliwość powolnego pieczenia w niskich temperaturach. Dzięki temu potrawy nie stracą wartości odżywczych, będą bardziej soczyste i smaczniejsze. Jedz pysznie, żyj zdrowo!

         SlowCooking

         Termosonda

         Z pewnością wielokrotnie zdarzało Ci się nakłuwać czy nacinać piekącą się potrawę, by sprawdzić stopień jej upieczenia. Dzięki Termosondzie nie będzie to już konieczne! Wystarczy, że umieścisz ją w piekącej się potrawie i ustawisz na programatorze temperaturę, jaką chcesz osiągnąć we wnętrzu. Termosonda będzie szczególnie przydatna w przypadku pieczenia mięs. Bez ryzyka przypalenia na zewnątrz i niedopieczenia w środku!

         Termosonda

         SoftClose
         - miękkie domykanie

         Za sprawą tego rozwiązania trzaskające nieprzyjemnie drzwi piekarnika to już przeszłość! Zawiasy wyposażone zostały w specjalne tłumiki, sprawiając, że drzwi samoczynnie wyhamowują tuż przed całkowitym zamknięciem. SoftClose to komfort i bezpieczeństwo w Twojej kuchni.

         SoftClose

         Klasa energetyczna
         A+

         Płacenie rachunków za prąd to przykry obowiązek. Piekarnik Amica to rozwiązanie gwarantujące mniejsze zużycie energii elektrycznej. Teraz możesz piec, ile dusza zapragnie: oszczędzasz Ty, zyskuje środowisko naturalne!

         Klasa energetyczna A+

         Linie urządzeń Amica

          1;10.5;65.5 2;11;84 3;26;51 4;88;14 5;88;46

          Amica Q-type

          1;70;54 2;80;59 3;94;68

          Amica X-type

          Wszystko co musisz wiedzieć o piekarnikach Amica

          Grzegorz radzi

          Grzegorz, nasz ekspert, razem ze swoją rodziną testował piekarniki Amica. Efekty? Podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególna uwagę i jak wybrać sprzęt, który ułatwi Ci codzienne obowiązki.

          Nasze video mają charakter poradnikowy. Mamy nadzieję, że pomogą Ci się odnaleźć w świecie nowych funkcji ponieważ przyświeca nam idea „projektowania po ludzku”.

          https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/J/a/244/244/Jak_upiec_idealnie___BakingPro_System_kafelek.png
          Jak upiec idealnie? – BakingPro System®
          https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/J/a/244/244/Jak_szybko_rozgrzac_piekarnik_-_Nagrzew_w_3_min_kafelek_2.png
          Jak szybko rozgrzać piekarnik? - Nagrzew w 3 min
          https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/C/z/244/244/Czy_piekarnik_moze_otworzyc_sie_sam___OpenUp_kafelek.png
          Czy piekarnik może otworzyć się sam? – OpenUp!®
          https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/J/a/244/244/Jak_skutecznie_wyczyscic_piekarnik___Pyroliza_kafelek.png
          Jak skutecznie wyczyścić piekarnik? – Pyroliza
          https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/J/a/244/244/Jak_zdalnie_sterowac_piekarnikiem___WiFi_kafelek.png
          Jak zdalnie sterować piekarnikiem? – WiFi
          https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/J/a/244/244/Jaki_piekarnik_wybrac___Grzegorz_radzi_kafelek.png
          Jaki piekarnik wybrać? – Grzegorz radzi
          https://www.amica.pl/media/amasty/blog/cache/C/o/244/244/Co_daje_piekarnik_parowy_-_FullSteam_kafelek.png
          Co daje piekarnik parowy? - FullSteam

          Poznaj wielozadaniowe
          piekarniki Amica