Chłodziarki do wina Amica,
nie tylko dla koneserów

Dlaczego zwykła lodówka nie wystarczy?

Czujesz, że musisz czasem odpocząć? Wino też. Jeśli będziesz mu w tym przeszkadzać i nie zapewnisz mu ciszy,
spokoju, stabilizacji i braku pośpiechu, nie odwdzięczy Ci się w pełni.
Nie wydobędziesz z niego tego, co najlepsze i najbardziej wartościowe.

Chłodziarki do wina
Lodówki
Chłodziarki do wina

Stała temperatura i wilgotność dają gwarancję właściwego procesu dojrzewania wina, by wydobyć z niego to, co najlepsze.

Lodówki

Częste otwieranie drzwi powoduje wahania temperatury. W takich warunkach wino jest niestabilne i nie osiągnie oczekiwanego smaku.

Chłodziarki do wina

Czyste powietrze bez przykrych zapachów to właściwy smak wina. Dzięki wentylatorowi, pojemnikowi na wodę i nieobecności innych produktów.

Lodówki

Wino nie pachnie i nie smakuje winem,bo zapachy jedzenia wnikają nawet do zamkniętej butelki – przez korek.

Chłodziarki do wina

Większa wytrzymałość półek to możliwość przechowania większej liczby butelek. Dzięki ich wyprofilowaniu butelki nie wypadają, a korek zawsze jest zanurzony w trunku.

Lodówki

Ograniczona przestrzeń i mniejsza wytrzymałośćpółek wymuszają pionowe ustawienie butelek.To zaś, tak jak ich przestawianie, wpływa niekorzystnie na dojrzewanie wina.

Chłodziarki do wina

Możesz otworzyć butelkę w każdej chwili, a wino będzie idealne, ponieważ drewniane półki i kompresor niwelują wibracje.

Lodówki

Agregat wytwarza wibracje, które zakłócają proces dojrzewania wina.

Chłodziarki do wina
| Amica

Zawsze optymalne warunki przechowywania
z Amica VinoOptima System ™

Nie musisz być koneserem, by docenić subtelne różnice w bukiecie wina. Amica VinoOptima
System ™ gwarantuje zawsze właściwe warunki dla różnych rodzajów trunku.
Na wyciągnięcie ręki będziesz mieć wino gotowe do podania, o właściwej temperaturze,
doskonałym smaku i zapachu, w estetycznie prezentujących się butelkach.
Perfekcja przechowywania, podania i smaku. To Twoje wino z Amica VinoOptima System ™

   Dwie strefy
   chłodzenia

   Nowa 2-strefowa chłodziarka do wina Amica to produkt niezbędny dla każdego miłośnika wina. To profesjonalne i eleganckie urządzenie, które pozwala na przechowywanie trunków w optymalnych warunkach. Niezależnie od rodzaju i gatunku wina, dopasujesz warunki do jego przechowywania dzięki możliwości elektronicznej regulacji temperatury. Chłodziarka posiada 2 niezależne strefy temperatur, więc jednocześnie możesz przechowywać wino białe, czerwone, słodkie, musujące… do koloru, do wyboru.

   Dwie strefy chłodzenia

   Elektroniczna
   kontrola
   temperatury

   Gustujesz w różnych rodzajach wina? Teraz możesz przechowywać je w optymalnych dla nich warunkach. A nawet dostosowywać temperaturę do potrzeb konkretnych szczepów czy etapu dojrzewania trunku. Chłodziarki do wina Amica dają bowiem możliwość elektronicznej, precyzyjnej regulacji temperatury w dwóch strefach chłodzenia. Czerwone, białe, musujące… Niezależnie od okazji zawsze będą czekać na Ciebie schłodzone tak, jak powinny.

   Elektroniczna kontrola temperatury

   Optymalna
   wilgotność

   Wyschnięty lub rozszczelniony korek i wino niezdatne do wypicia od razu po otwarciu butelki to koszmar każdego miłośnika tego trunku. Chłodziarki do wina Amica, wyposażone w odpowiedni wentylator, dają możliwość łatwego czuwania nad stopniem wilgotności w środku urządzenia, tak by stale utrzymywać go na optymalnym poziomie.Dzięki temu mamy pewność, że wino nie będzie się utleniać i parować, a dodatkowo zapobiega rozwojowi bakterii i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Etykiety na butelkach będą prezentować się elegancko, a możliwość ich odklejenia ograniczona jest do minimum – to gwarancja wyglądu i smaku na najwyższym poziomie.

   Optymalna wilgotność

   Ochrona UV

   W chłodziarkach do wina Amica zastosowano przyciemniane szyby, by wino nie miało kontaktu ze zbyt dużą ilością światła. Światło przyspiesza bowiem dojrzewanie i zmienia smak oraz zapach wina – na jego niekorzyść – wytwarzając związki siarki. Zastosowane podświetlenie LED nie emituje zaś do otoczenia dodatkowego, zbędnego ciepła, które może przyczynić się do rozregulowania temperatury wewnątrz komory chłodziarki. Warunki przechowywania wina są więc niemal tożsame z takimi, które można uzyskać w piwniczce. Ciemno, chłodno… idealnie!

   Ochrona UV

   Pełnia smaku wina w pełni komfortu
   z Amica ComfortUse System™

   Nie tylko smak, bukiet i wygląd się liczą. Liczy się Twoja wygoda, gdy masz ochotę
   rozkoszować się lampką wina. W przyjemnych i komfortowych okolicznościach wszystko
   smakuje lepiej, więc z Amica ComfortUse System ™ możesz delektować się smakiem i chwilą
   w ciszy i spokoju, otoczeniu stylowych drewnianych elementów i z wyjątkowo łatwym
   dostępem do butelek. Zasługujesz na to.

    Drzwi przestawne

    Chłodziarka prezentuje się okazale, jednak dostęp do niej jest niewygodny? W przypadku chłodziarek do win Amica taki problem nigdy nie wystąpi – dzięki możliwości wygodnego montażu drzwi na lewą bądź prawą stronę. W przypadku przeprowadzki czy przemeblowania łatwo zaś przełożyć drzwi tak, by pasowały do nowej aranżacji przestrzeni. Najlepszy design to nie tylko styl i elegancja, to przede wszystkim ergonomia.

    Drzwi przestawne

    Cicha praca

    Chcesz się odprężyć przy lampce wina, a słyszysz tylko dźwięk pracującej chłodziarki? Nie w przypadku Amica. Nasze rozwiązania – m.in. rodzaj zastosowanego kompresora i wentylatora – zapewniają cichą, nieinwazyjną pracę urządzenia. Można postawić chłodziarkę w kuchni czy nawet w salonie, gdzie odpoczywają domownicy, i praktycznie zapomnieć o jej istnieniu. Do momentu nabrania ochoty na lampkę wina.

    Cicha praca

    Drewniane półki

    Wykwintny smak i gust przydają się nie tylko przy wyborze wina, ale i chłodziarki – w końcu najlepsze butelki zasługują na najlepsze warunki przechowywania. Półki wykonane z drewna w naturalnym kolorze przede wszystkim niwelują szkodliwe dla wina wibracje. Nadają przy tym chłodziarce eleganckiego wyglądu, a całemu pomieszczeniu dodatkowej wytworności. Wino jest przecież dla tych, którzy doceniają subtelne detale.

    Drewniane półki

    Praktyczne porady

    Przechowywanie wina - temperatura

    Przechowywanie wina - temperatura

    Idealna wilgotność otoczenia

    Przechowywanie wina - po otwarciu

    Unikanie światła

    Przed zakupem
    zadaj sobie
    pytanie…

    Jak często sięgasz po wino?

    To pozwoli Ci wybrać właściwą pojemność chłodziarki – czy wystarczy Ci dostęp do 7 butelek, czy myśląc o gościach i swojej kolekcji chcesz ich przechowywać aż do 24?

    Jaką ilością miejsca dysponujesz?

    Kameralna kuchnia z salonem? Wybierz mniejszą chłodziarkę do zabudowy. Oddzielna kuchnia bądź duży salon? Wybierz większą, podblatową. Duża przestrzeń w pomieszczeniu gospodarczym? Idealna dla chłodziarki wolnostojącej.

    Poznaj wielozadaniowe chłodziarki do wina Amica