Badania etnograficzne
Zaprojektowane po ludzku

Jak poznajemy Wasze prawdziwe potrzeby?

Skąd wiemy, czego naprawdę oczekujecie od sprzętu AGD? Prowadzimy cykliczne, pogłębione badania etnograficzne, podczas których nasze urządzenia testowane są w Waszych domach. Stajecie się naszymi ekspertami, którzy doradzają, jak rozwijać produkty Amica, by były jeszcze bardziej przydatne w kuchni. Dzięki temu jesteśmy w stanie wprowadzać innowacje, które odpowiadają na Wasze codzienne potrzeby.

humanuty hero

Między innymi dlatego powstały nowe linie sprzętów do zabudowy – Amica X-type i Amica Q-type. Pierwszy piekarnik w Polsce otwierany dotykiem i okap sterowany gestem? Stworzyliśmy je we współpracy z Wami dla wszystkich tych, którzy potrzebują prostej obsługi zaawansowanych funkcji urządzenia!

Nadal Was słuchamy i jesteśmy przekonani, że z Waszą pomocą wdrożymy jeszcze setki niezwykle przydanych i pożądanych rozwiązań. Bo Amica to użyteczna technologia, która ułatwia kuchenną codzienność.

PROJEKTUJEMY „PO LUDZKU”
humanity design logo

To właśnie w odpowiedzi na potrzeby naszych użytkowników powstały takie innowacje, jak OpenUp!® – automatycznie otwierane drzwi piekarnika czy Touchless® – sterowanie okapu gestem.

humanity woman
Zaprojektowane po ludzku

Projektujemy
„Po ludzku”

Potrzeby konsumentów są dla nas kluczowe. Dlatego z dumą dołączyliśmy do projektu wydawnictwa AGORA - „Zaprojektowane po ludzku”. Nasze produkty łączą ergonomię z estetyką. Wiemy, jak ważny jest design, który odpowiada na codzienne potrzeby i oczekiwania prawdziwych odbiorców. To właśnie dlatego bliska nam jest idea domestic design oraz związana z nią uważna i wrażliwa obserwacja rzeczywistości. Z myślą o tym wspieramy inicjatywę Agory, która nagradza projektantów uwzględniających w swoich pracach najnowsze trendy społeczne i technologiczne.

otrzymujemy nagrody
Zaprojektowane po ludzku

Jesteśmy doceniani

Wasze zaufanie motywuje nas do ciągłego działania. Cieszymy się, że doceniacie nasz wkład w tworzenie sprzętów, które są piękne i użyteczne.

Miarą uznania w Polsce i za granicą jest nie tylko wartość sprzedanych sprzętów gospodarstwa domowego, ale także nagrody przyznawane przez międzynarodowe instytucje.

Amica została wielokrotnie wyróżniona m.in. w ramach prestiżowego konkursu Red Dot Design Award.

Jedną z nagród, które są dla nas szczególnie cenne, jest również znak „Zaprojektowane po ludzku” – to potwierdzenie, że słuchamy potrzeb naszych użytkowników.

nagrody-ifadesignaward2015-1 nagrody-ifadesignaward2015-2 nagrody-ifadesignaward2015-3

iF Design Award 2015

IF Design Award to międzynarodowy konkurs, w którym od 1953 roku nagradzane są najlepsze rozwiązania w zakresie wzornictwa produktów z całego świata.

W 2015 roku tym prestiżowym wyróżnieniem w kategorii Produkt/Kuchnia odznaczono innowacyjną linię Amica IN. Tym samym urządzenia firmy Amica, które łączą w sobie inteligentne wnętrze i stylowy wygląd, po raz kolejny znalazły się w gronie najlepszych produktów wyróżnionych za perfekcyjny design.

Red Dot Design Award:
Product Design

Red Dot Design Award 2015 to trzeci „oskar wzornictwa” przyznany produktom Amica za serię Amica IN.

Wprowadza ona użytkownika w świat najnowocześniejszych technologii przy jednoczesnym zastosowaniu efektownego designu, który odpowiada światowym trendom w urządzaniu wnętrz. Uznanie jury Red Dot Design Award zyskało wysokiej klasy wzornictwo i użyteczność całej serii Amica IN.

reddotdesignawardproductdesign-1 reddotdesignawardproductdesign-2 reddotdesignawardproductdesign-3
reddotbestofthebest-1 reddotbestofthebest-2 reddotbestofthebest-3

Red Dot Design Award:
Best of the Best

Najwyższe wyróżnienie w świecie designu w 2012 roku powędrowało do firmy Amica za piekarnik Zen. Produkt ten charakteryzuje się subtelnym wzornictwem nawiązującym do filozofii Dalekiego Wschodu.

Piekarnik Zen jest więc stworzony dla osób ceniących spokój i równowagę. Zamierzony minimalizm designu stanowi odpowiedź na potrzebę harmonii z zaawansowaną technologią, jaką reprezentuje produkt.

Red Dot Design Award:
Honourable Mention

W 2011 roku po raz pierwszy międzynarodowe jury Red Dot Design Award wyróżniło markę Amica za piekarnik Integra Smart (EBI 81074 C). Doceniony został elegancki design produktu w połączeniu z zaawansowaną technologią

Integra Smart to urządzenie, w którym wysublimowana estetyka idealnie komponuje się z funkcjonalnością i proekologicznym podejściem. Projektanci postawili na szybkie i przyjemne przygotowywanie potraw przy niskim zużyciu energii czyli komfort użytkowania i ochronę środowiska w jednym.

honourablemention-1 honourablemention-2 honourablemention-3
code logo

Nagrodzone projekty piekarników i kuchni Amica zostały wykonane przez CODE design.