Dlaczego Amica?

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego i jedna z najbardziej uznanych firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pomimo rosnącej konkurencji z zagranicy Amica pozostaje liderem na rodzimym rynku z udziałami kształtującymi się na poziomie 18 procent.

Amica jest najbardziej rozpoznawalną marką AGD wśród Polaków, cieszy się też zaufaniem wśród konsumentów zagranicznych. Konsekwentne doskonalenie rozwiązań technologicznych w stylowej formie sprawiło, że dziś 70 proc. przychodów firmy jest generowanych na ponad 50 rynkach zagranicznych.

Jednym z kluczowych czynników sukcesu Amiki są pracujący tutaj ludzie. W naszej organizacji jest miejsce dla wszystkich: zarówno doświadczonych profesjonalistów, jak i młodych, kreatywnych, chcących się rozwijać. Dbamy o naszych pracowników i dobrą atmosferę pracy.

Cenimy jasną komunikację i jesteśmy otwarci na dialog. Bardzo ważna w naszej organizacji jest wysoka kultura osobista i umiejętności interpersonalne. Jako firma z tradycjami, o ugruntowanej pozycji na rynku, naszym pracownikom gwarantujemy poczucie stabilności i bezpieczeństwo zatrudnienia oraz możliwości rozwoju.

Co oferujemy?

Praca w Amice ma dostarczać korzyści nie tylko firmie. Chcemy, by nasi pracownicy
czerpali z niej zadowolenie i satysfakcję. Oferujemy pracownikom pakiet benefitów:

Pakiet wynagrodzeń

Wynagrodzenia powiązane z osiągnięciami na danym stanowisku pracy. W naszej firmie wspieramy kulturę udzielania informacji zwrotnej, a ocena zadań realizowanych przez pracownika oparta jest o transparentne zasady.

Programy rozwojowe

Amica dba o upowszechnienie nowoczesnych standardów zarządzania i pracuje nad rozwojem polityki personalnej firmy. Oferuje pracownikom wiele możliwości rozwoju. Każdy zatrudniony może z nich skorzystać. Prowadzimy szereg działań, które mają na celu podniesienie kompetencji i dalszy rozwój pracowników. Stymulujemy do poszerzania swoich kompetencji i wspieramy w budowaniu ścieżki kariery.

Ośrodek wypoczynkowy

Nasi pracownicy mogą wypoczywać w Mierzynie k. Międzychodu. Nasz ośrodek wypoczynkowy jest położony w malowniczej Puszczy Noteckiej i Pszczewskim Parku Krajobrazowym, niedaleko jednego z tamtejszych jezior. Pracownicy mogą korzystać z pełni wyposażonych domków z miejscem do grillowania, placem zabaw dla dzieci w otoczeniu pięknego kompleksu zieleni.

Opieka Medyczna

Pracownicy Amica mogą korzystać z profesjonalnej poradni zakładowej.

Działania promujące zdrowy tryb życia

Zachęcamy naszych pracowników do uprawiania sportu dofinansowując kartę Multisport oraz wspierając drużyny sportowe, w których uczestniczą nasi pracownicy.

O Amica Kids żłobek i przedszkole

Amica wspiera swoich pracowników w łączeniu codziennych obowiązków zawodowych z troską o wychowanie i rozwój dziecka.

Amica jako pracodawca

Dbamy o stabilność, komfort i rozwój. Praca w Amice ma dostarczać korzyści nie tylko firmie.
Chcemy by nasi pracownicy czerpali z niej zadowolenie i satysfakcję.

Polands Best Employer’s 2021

- 8 miejsce w rankingu magazynu Forbes na liście 300 najlepszych pracodawców w Polsce.

Diamenty OPZZ w kategorii Najlepszy Pracodawca 2020

- nagroda przyznawana jest pracodawcom, związkowcom oraz organizacjom związkowym, którzy szanują dialog społeczny.

Przedsiębiorca Roku - tytuł w kategorii Biznesowy Ambasador Roku 2019 r.

za prezentację Polski na arenie międzynarodowej przez Grupę Amica.

Jesteśmy odpowiedzialni społecznie

Amica wdraża zasady społecznej odpowiedzialności we wszystkich obszarach funkcjonowania firmy.
Dbamy o naszych pracowników, ale także o nasze otoczenie – środowisko i społeczności lokalne.

Fundacja Amicis

Fundacja niesie pomoc tym, którzy jej potrzebują, poprzez finansowe i rzeczowe wspieranie instytucji oświatowych, wychowawczych i opiekuńczych. W ramach prowadzonych projektów pomagamy dzieciom, ludziom starszym, schorowanym, samotnym i bezdomnym lub uzależnionym.

Ochotnicza Straż Pożarna Amica

Nasza zakładowa straż pożarna zapobiega pożarom, bierze udział w akcjach ratowniczych prowadzi szkolenia i organizuje kontrolę przeciwpożarową w zakładach pracy. Działa nie tylko na terenie fabryki, ale także na terenie okolicznych gmin.

Chcesz do nas dołączyć?

Sprawdź aktualne rekrutacje.