Dlaczego Amica?

Jesteśmy największym polskim producentem sprzętu gospodarstwa domowego i jedną z najbardziej uznanych firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pomimo rosnącej zagranicznej konkurencji Amica pozostaje liderem na rodzimym rynku. W ponad połowie polskich domów stoi przynajmniej jedno urządzenie Amica, a rozpoznawalność marki oscyluje wokół 87 procent. Klienci wiedzą, że mogą na nas polegać.

W ofercie posiadamy pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. W portfelu grupy znajdują się marki: Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia), CDA (Wielka Brytania) oraz Fagor (Hiszpania i Francja). Na całym świecie zatrudniamy ponad 3 tys. osób, dzięki którym dostarczamy do klientów na blisko 70 rynkach na świecie ok. 5 milionów urządzeń rocznie.

Jednym z kluczowych czynników sukcesu Amiki są pracujący tutaj ludzie. W naszej organizacji jest miejsce dla wszystkich: zarówno doświadczonych profesjonalistów, jak i młodych, kreatywnych, chcących się rozwijać. Dbamy o naszych pracowników i dobrą atmosferę pracy.

Cenimy jasną komunikację i jesteśmy otwarci na dialog. Bardzo ważna w naszej organizacji jest wysoka kultura osobista i umiejętności interpersonalne. Jako firma z tradycjami, o ugruntowanej pozycji na rynku, naszym pracownikom gwarantujemy poczucie stabilności i bezpieczeństwo zatrudnienia oraz możliwości rozwoju.

W 2016 roku podpisaliśmy Kartę Różnorodności, co świadczy o naszym zobowiązaniu do tworzenia środowiska, w którym każdy pracownik może czuć się akceptowany i doceniany, niezależnie od swojego doświadczenia.

Co oferujemy?

Chcemy, by pracownicy czerpali zadowolenie i satysfakcję z pracy w Amice,

dlatego oferujemy im także szeroki pakiet benefitów:

Działania promujące zdrowy tryb życia

Zachęcamy naszych pracowników do uprawiania sportu, organizując zespołowe akcje sportowe. Dofinansowujemy kartę Multisport oraz wspieramy drużyny sportowe, w których uczestniczą nasi pracownicy.

Opieka zdrowotna

Pracownicy Amica oraz ich rodziny mogą korzystać z pakietów medycznych Medicover, a we Wronkach działa przyzakładowa przychodnia AmiMed. Regularnie organizujemy akcje profilaktyczne oraz bezpłatne badania.

Pomoc psychologiczna

W ramach Programu Wsparcia Psychologicznego każdy pracownik może anonimowo korzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych i psychoterapeutycznych. Wizyty odbywają się online lub w gabinetach w trzech lokalizacjach – Wronki, Szamotuły, Poznań.

Amica Kids żłobek i przedszkole

Amica wspiera swoich pracowników w łączeniu codziennych obowiązków zawodowych z troską o wychowanie i rozwój dziecka.

Opieka weterynaryjna dla zwierząt

Chcemy, aby nasi pracownicy byli spokojni o zdrowie swoich najbliższych – także czworonożnych podopiecznych. Wprowadziliśmy możliwość wykupienia pakietu zdrowotnego oraz ubezpieczenia psów i kotów w ramach Programu Opieki Weterynaryjnej PetHelp.

Zniżki na firmowe produkty

Umożliwiamy naszym pracownikom zakup produktów Amiki w preferencyjnych cenach. Oferujemy zniżki nie tylko na firmowy sprzęt, ale także na warsztaty kulinarne, które odbywają się w naszym poznańskim showroomie.

Bilety na mecze Lecha

Pracownicy mogą skorzystać ze zniżki na bilety na mecze Lecha Poznań. Na każdy mecz dostępna jest pula podwójnych voucherów zniżkowych – dla pracownika oraz dla osoby towarzyszącej.

Ośrodek wypoczynkowy

Nasi pracownicy mogą wypoczywać w Mierzynie k. Międzychodu. Nasz ośrodek wypoczynkowy jest położony w malowniczej Puszczy Noteckiej i Pszczewskim Parku Krajobrazowym, niedaleko jednego z tamtejszych jezior. Pracownicy mogą korzystać z pełni wyposażonych domków z miejscem do grillowania, placem zabaw dla dzieci w otoczeniu pięknego kompleksu zieleni.

Dodatkowe benefity

Ubezpieczenie grupowe PZU

Możliwość ubezpieczenia dzieci i wnuków

Pakiet  świąteczny i wakacyjny

Program poleceń pracowników

Program rocznic zatrudnienia

Pożyczki na preferencyjnych warunkach

Dofinansowanie do szkoleń.

Amica jako pracodawca

Dbamy o stabilność, komfort i rozwój. Praca w Amice ma dostarczać korzyści nie tylko firmie.
Chcemy by nasi pracownicy czerpali z niej zadowolenie i satysfakcję.

Pracodawca Rzeczpospolitej 2023

Zostaliśmy uhonorowani za wdrożenie rozwiązań ESG i w szczególności w kategorii "Angażowanie Pracowników w Procesy Zrównoważonego Rozwoju, Przejrzyste Zasady Komunikacji oraz Zasady Zarządzania Firmą."

Forbes - World's Top Companies for Women 2023

Jako jedyna firma z Polski zostaliśmy ujęci na liście 400 światowych organizacji zajmując 10. miejsce w kategorii Inżynieria i Produkcja. Badanie oceniło firmy pod względem wsparcia dla kobiet zarówno w miejscu pracy, jak i poza nim, uwzględniając opinie około 70 000 kobiet pracujących w międzynarodowych korporacjach z 37 krajów.

Polands Best Employer’s 2021

- 8 miejsce w rankingu magazynu Forbes na liście 300 najlepszych pracodawców w Polsce.

Diamenty OPZZ w kategorii Najlepszy Pracodawca 2020

- nagroda przyznawana jest pracodawcom, związkowcom oraz organizacjom związkowym, którzy szanują dialog społeczny.

Przedsiębiorca Roku - tytuł w kategorii Biznesowy Ambasador Roku 2019 r.

za prezentację Polski na arenie międzynarodowej przez Grupę Amica.

Jesteśmy odpowiedzialni społecznie

Amica wdraża zasady społecznej odpowiedzialności we wszystkich obszarach funkcjonowania firmy.
Dbamy o naszych pracowników, ale także o nasze otoczenie – środowisko i społeczności lokalne.

Fundacja Amicis

Fundacja niesie pomoc tym, którzy jej potrzebują, poprzez finansowe i rzeczowe wspieranie instytucji oświatowych, wychowawczych i opiekuńczych. W ramach prowadzonych projektów pomagamy dzieciom, ludziom starszym, schorowanym, samotnym i bezdomnym lub uzależnionym.

Ochotnicza Straż Pożarna Amica

Nasza zakładowa straż pożarna zapobiega pożarom, bierze udział w akcjach ratowniczych prowadzi szkolenia i organizuje kontrolę przeciwpożarową w zakładach pracy. Działa nie tylko na terenie fabryki, ale także na terenie okolicznych gmin.

Chcesz do nas dołączyć?

Sprawdź aktualne rekrutacje.