Zamknij

Poznaj sposoby na ekonomiczne zmywanie

Każdego dnia mamy szansę zrobić coś dobrego dla naszej planety. Warto zastanowić się nad nawykami, dzięki którym kształtujemy pozytywną zmianę na naszej planecie. Budowanie świadomych postaw okazuje się wyjątkowo proste z urządzeniami domowymi, które pilnują naszych rachunków a także zapewniają maksymalną oszczędność zużycia wody i prądu.


Każda kropla ma znaczenie


Woda zajmuje ponad 70% powierzchni naszej planety, jednak niewielu z nas wie, że tylko 1% światowych zasobów wody to wody pitne, czyli takie, których używamy na co dzień. Badania wskazują, że obecne tempo zużycia wody może doprowadzić do sytuacji, w której może jej zabraknąć. Jak zatem dbać o odpowiedzialne i jak najmniejsze zużycie wody? Wielofunkcyjne zmywarki Amica o klasie energetycznej C posiadają programy zmywania, które pomogą w codziennym dbaniu o kondycję planety. Dzięki temu zyskamy nawet do 95 darmowych cykli zmywania rocznie!Efektywne i ekonomiczne zmywanie


Ręczne zmywanie naczyń to około 100 litrów zużytej wody. Wybierając zmywarkę i uzupełniając ją taką samą ilością naczyń, do ich umycia zostanie wykorzystane nawet mniej niż 10 litrów wody! Zmywarka do zabudowy marki Amica to niezastąpiony sojusznik w kuchni, który sprawdzi się nie tylko przy standardowym czyszczeniu naczyń.

Niskie zużycie wody to ekologia i ekonomia w jednym! Amica nie pozostaje obojętna wobec potrzeb swoich klientów. Podążając za nowoczesnymi trendami, tworzymy sprzęty, które przy zachowaniu najlepszych efektów mycia, zużywają znacznie mniej wody na jeden cykl zmywania. Zaawansowany system generowania pary SteamPower Pro to domyte, dosuszone i higienicznie czyste naczynia w jednym. Para używana jest dwukrotnie: na początku oraz przed końcem cyklu. Za pierwszym razem rozmiękcza zaschnięte lub mocno zabrudzone naczynia, dzięki czemu efektywność całego cyklu zmywania jest znacznie wyższa. Drugie użycie pary redukuje bakterie i dezynfekuje naczynia, przez co są lepiej dosuszone i lśniące.

Funkcja Skróć Czas i OptiTime przyda się w sytuacji, gdy potrzebujemy szybkiego odświeżenia naszych kubków, zakurzonych kieliszków lub odświętnych talerzy. Kiedy nie wypełnimy całej komory zmywarki, możemy skorzystać z funkcji ZoneWash, czyli mycia strefowego. Nowoczesne zmywarki Amica posiadają też Program Eco gwarantujący ekonomiczne, ekologiczne i ciche mycie przy jednoczesnej oszczędności energii i wody.

 
OpenDry, czyli automatycznie uchylane drzwi zmywarki w ostatniej fazie suszenia, to koniec wycierania niedosuszonych naczyń i duża oszczędność czasu! Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne i energooszczędne. Wydobywające się ze zmywarki wilgotne powietrze nie skrapla się na meblach i nie spowoduje żadnej szkody w naszych kuchniach, ponieważ drzwi uchylają się na maksymalną odległość 7-10 cm.


Jak jeszcze możemy wykorzystać funkcjonalności zmywarek? Korzystając z trzeciego, niezależnego kosza ze specjalnymi przegródkami na sztućce MaxiSpace3, umieszczonego w górnej części komory. Dzięki niemu zyskujemy więcej miejsca na umycie dodatkowej ilości naczyń. Niebieska dioda BlueDot+ informuje, kiedy można bezpiecznie dołożyć zapomniane naczynia. Zmywarki marki Amica gwarantują niskie zużycie wody podczas mycia, a dzięki wskaźnikowi EcoBar na bieżąco śledzimy poziom przeznaczonej energii i wody w danym programie. Możemy również indywidualnie zmieniać preferowane parametry.


Aby zmywarka służyła jak najdłużej


Dbanie o naszą planetę oznacza także troskę o dłuższą żywotność urządzeń AGD. Nowoczesny silnik inwerterowy SilentDrive 3.0 zapewnia cichą pracę zmywarki, efektywność zmywania nawet przy krótkich programach oraz mniejszy pobór energii i dłuższą żywotność. W zmywarkach marki Amica zastosowano intuicyjne funkcjonalności pozwalające na ich czyszczenie od środka. 3-częściowy system filtracji zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i przedłuża ich żywotność. Komora ze stali nierdzewnej chroni ją przed korozją, a program Autoczyszczenie odświeża i dokładnie dezynfekuje. Systematyczne dbanie o domowe urządzenia pozwoli cieszyć się nimi przez wiele lat. Dzięki temu możemy realnie przyczynić się do zmniejszenia ilości elektrośmieci na naszej planecie. Odpowiedzialne nawyki to oszczędność pieniędzy, energii, wody i czasu.